Dinamova uspješna 'generalka' u Vinkovcima

import
03.11.2007.
u 13:55

Odigrana su prva tri susreta 15. kola Prve HNL. Dinamo je slavio u u Vinkovcima, Rijeka u Čakovcu, a Varteks je bez golova odigrao u Kranjčevićevoj.

Kasnije su na rasporedu susreti Slaven Belupa i Šibenika te Intera i Zadra (od 16.00 sati), a u večernjem terminu Hajduk gostuje u Gradskom vrtu.

U Slavoniji su velika policijska osiguranja, većinom na autocesti Zagreb - Lipovac jer se strahuje da bi se navijači Dinama i Hajduka mogli ponovo sukobiti.

Dobra vijest je prijateljska utakmica između navijača Zagreba i Varteksa, koja je odigrana uoči prvenstvenog susreta njihovih nogometaša.

Cibalia - Dinamo 1:2
Modri dolaze po svoju 11. pobjedu otkako igraju prvenstvene susrete u Vinkovcima, a cilj je maksimalno mobilizirati snage u generalnoj probi uoči prve utakmice Lige Uefe sa švicarskim Baselom koju igraju u četvrtak.

Pravdu dijeli Alojzije Šupraha iz paškog Kolana. Susret se pred 5000 gledatelja igra od 14.00 sati. U Vinkovce je došlo oko 500 Dinamovih navijača.

Dinamo igra u narančastim dresovima, a domaćini u svijetlo-plavim.

Modri su otvorili susret, krenuli agresivno prema Bursci, te pokazali kako na samom startu žele doći do gola.

Mandžukić i Vukojević su u prvih deset minuta imali dvije prilike, no obojica su pucali preko vrata.

Prilika za Cibaliju. Prvu veliku priliku imao je Cibalijin veznjak Studenović u 9. minuti koji je nakon izvedenog kornera pucao glavom sa pet-šest metara, a Etto uspio izbaciti loptu sa same crte Dinamovih vrata.

Igra se nakon prvih deset minuta ravnopravno, Modri imaju malu prednost u posjedu lopte.

0:1 Ognjen Vukojević je u 20. minuti nakon izvedenog kornera glavom poslao loptu pokraj nemoćnog Bursce te potvrdio Dinamovu dominaciju. Domaći igrači se nisu snašli kod primljenog gola.

U 32. minuti ozlijedio se domaći vratar Bursca te su ga morali odnijeti s terena. Umjesto njega na vrata je stao Marijan Antolović.

1:1 Željko Malčić je u 44. minuti nakon ubacivanja Medvida s dva metra poslao loptu iza Kochovih leđa.

1:2 U nastavku je Mešić poklonio loptu Franku Gueli koji je povisio na 1:2 nekoliko minuta nakon što je ušao u igru.

Nerealizirani jedanaesterac Vinkovčani su u 77. minuti propustili realizirati najstrožu kaznu. Koch je udario Radotića pokušavajući izbiti loptu, a sudac pokazao na bijelu točku ne pokazujući opomenu njemačkom vrataru. Koch je jedanaesterac obranio, gurnuo loptu prema vratnici, a ona se odbila natrag na teren.

CIBALIA - DINAMO 1:2