Hrvati odveli Inter na vrh: Perišić hat-trickom potopio Chievo, Brozović asistirao

Ivan Perišić
1/11
03.12.2017.
u 16:44

Bila je to peta Interova pobjeda u posljednjih šest utakmica pa je sada sa 39 bodova vodeći u Serie A.

Hrvatski reprezntativci Ivan Perišić i Marcelo Brozović sjajnom su igrom u 15. kolu protiv Chieva predvodili Inter do velike pobjede (5:0) koja mu je donijela prvo mjesto na ljestvici talijanskog prvenstva.

Perišić je hat-trickom slomio goste, a načeo ih je pogotkom u 23. minuti kad se odlično snašao nakon odbijanca opalivši iz voleja. Zabio je za 3:0 u 57. minuti nakon lijepog solo prodora, a u 92. minuti postaqvio je konačan rezultat svojim sedmim prvenstvenim pogotkom. Dodao je tome i šest asistencija.

1/7

Marcelo Brozović također je odigrao cijeli susret, a u 38. minuti asistirao je Mauru Icardiju za pogodak. U strijelce se upisao i Škriniar u 60. minuti.

Bila je to peta Interova pobjeda u posljednjih šest utakmica pa je sada sa 39 bodova vodeći u Serie A. Napoli ima bod manje, a  dalje slijede Juventus (37), Roma (34 i utakmica manje)...

Dodajmo kako je Fiorentina za koju je Milan Badelj odigrao cijeli susret bila uvjerljiva protiv Sassuola (3:0) dok su Bologna i Cagliari podijelili bodove (1:1). Ranije su remizirali Benevento i Milan (2:2).