Hrvatska Ukrajina
1/20
21.01.2010.
u 17:46

Izabranici Line Červara u drugom su susretu na Europskom prvenstvu pobijedili Ukrajinu sa 28:25 i s nova dva boda osigurali drugi krug natjecanja.

Nakon teško izborene pobjede u prvoj utakmici na Europskom prvenstvu protiv Norveške, Hrvatska je u drugoj uz dosta problema pobijedila vrlo nezgodne Ukrajince.

Izbornik Červar u ovoj utakmici još uvijek nije angažirao ozlijeđene Lackovića i Valčića.

Hrvatska - Ukrajina 28:25

Tijek susreta:

Kraj utakmice Uspjeli su Ukrajinci smanjiti u posljednjoj minuti, ali Hrvatska je upisala nova dva boda i osigurala drugi krug.

59' S mjesta je zabio Butnić i pogodio za plus četiri.

58' Denis Buntić zabio je i svoj četvrti na utakmici.

57' Na kraju se probudio i Mirko Alilović koji je uspio povezati nekoliko obrana.

56' Denis Buntić donio je plus tri i doveo Hrvatsku na korak do pobjede i potvrde drugog kruga.

55' Ivan Čupić sa sedam metara mogao je donijeti plus tri , ali nije uspio pogoditi.

53' Odličnih nekoliko poteza Buntića u završnici, ovog puta je lijepo asistirao za Vorija koji pogađa za plus dva.

51' Iz sedmerca je izjednačenje vratio Čupić,  a iz protunapada ponovno nam je vodstvo donio Ivano Balić.

50' U posljednjih deset minuta ušli smo s minus jedan, a to najviše možemo zahvaliti Mirku Aliloviću koji je obranio desetu loptu i skinuo kontru.

49' Nakon još jednog vodstva Ukrajinaca, izjednačenje je vratio Denis Buntić.

47' Uspjeli smo se obraniti, a iz kontre je pogodio Čupić za 21:21.

45' Vori uspijeva još jednom pogoditi s crte.

44' Igor Vori svojim trećim golom smanjuje na minus jedan, i kad smo imali priliku doći na izjednačenje, ukrajinski vratar skida dvije velike obrane. Iz kontre to kažnjava Gančev i opet je minus dva 19:21.

43' Ponovno smo u minusu dva, a vremena je sve manje.

40' Ukrajinci ne ispuštaju svoje vodstvo, ali u Hrvatskoj se probudio Ivano Balić i svojim trećim pogotkom donio izjednačenje 18:18.

38' Ivan Čupić uspio je zabiti iz sedmerca za novo izjednačenje.

37' Imali smo priliku i za vodstvo, ali nismo uspjeli poentirati. Na drugoj strani to je kaznio Gančev.

36' Razigrao se Ivano Balić i nakon šest minuta igre ponovno smo u egalu.

34' Uspjeli smo primiti pogodak i s igračem manje, zabio nam je Burka. Ipak brzi napad naših, a pogodio je Čupić

33' Pod teškim prekršajem zabio je Domagoj Duvnjak i izborio sljedeće dvije minute igrača više za Hrvatsku.

32' Na minus dva lijepim skok šutom s devet metara vraća Ivano Balić.

31' I drugo poluvrijeme Ukrajinci su otvorili pogotkom, s crte je pogodio Doroščuk.

Kraj poluvremena Hrvatska nakon prvih pola sata gubi dva razlike, ali to nije plod dobre igre Ukrajinaca nego vrlo loše igre Hrvatske.

30' Balić je još jednom proigrao Vorija, koji je smanjio na 14:12.

29' Hrvatska djeluje jako loše, nema ideje u napadu, a obrana djeluje jako propusno, što Ukrajinci koriste i odlaze na plus tri (14:11).

28' Onufrijenko je nerješiva zagonetka za našu obranu i prvi put na utakmici Ukrajinci imaju plus dva.

27' Čarapina je odlično povezao dvije obrane i tako spriječio da Ukrajina ode na plus dva.

24' Lino je odlučio promijeniti vratara, ali za Onufrijenka nema rješenja kao ni za Čarapina. Na sreću s naše strane razigrao se Vuković i zabio za 11:11.

24' Iz koraka prvi pogodak na utakmici i novo izjednačenje zabio je Drago Vuković.

23' Hrvatska ne djeluje dobro na terenu i Ukrajinci nam stvaraju dosta problema te su ponovno preko Onufrijenka ponovno poveli 10:9.

21' Imali smo igrača manje i nakon što je Gančev vratio izjednačenje, Štrlek je pogodio za 9:8.

19' S devet metara neobranjivo je opalio Duvnjak, ali brzo su vratili Ukrajinci na minus jedan (8:7).

18' Nakon što nije bio označen jedan prekršaj na Duvnjaku, Ukrajinci su iz kontre smanjili na 7:6.

17' Iskoristili smo odlično igrača više i preko Vorija prvi put na utakmici imamo plus dva (7:5).

15' Prvo vodstvo Hrvatske tek na polovici prvog dijela, sa sedam metara precizan je bio Čupić za 6:5.

14' Počela je igra gol na gol, Onfurijenko i Burka zabili su golove za Ukrajince, ali uspjeli smo ih pratiti, zabili su vrlo raspoloženi Zrnić i Buntić.

12' Ipak Zrnić im ne da da se dugo vesele, vrlo brzo vraća na 3:3.

11' Ukrajinci ne ispuštaju svoje vodstvo, Onufrijenko je zabio za 3:2.

11' Uspjeli smo iskontrirati naše protivnike i preko Zrnića izjednačiti na 2:2.

8' Hrvatska nikako da povede, radimo greške u napadu, a to koriste Ukrajinci i preko Burke vode 2:1.

6' Igor Vori prvi je uspio probiti obranu Ukrajinaca i izjednačiti na 1:1. Odlično mu je asistirao Balić.

4' Do prve obrane na utakmici došao je i Mirko Alilović, a u napadu je Vuković izborio sedmerac, koji nije iskoristio Vedran Zrnić.

1' Hrvatska je imala prvi napad, ali Štrleka je zaustavio ukrajinski vratar. Iz polukontre Ukrajinci su poveli preko Petrenka 1:0.

Prema riječima Blaženka Lackovića Hrvatska će krenuti u sastavu Alilović, Štrlek, Zrnić, Vori, Vuković, Balić, Buntić i to s obranom 3-2-1.

Lacković je isto tako najavio da bi trebao biti spreman za subotnju utakmicu protiv Rusa.

Hrvatska: Čarapina, Alilović, Mataija, Štrlek, Čupić, Zrnić, Vori, Balić, Duvnjak, Kopljar, Gojun, Vuković, Bičanić, Buntić, Musa. Izbornik: Lino Červar

Ukrajina: Bilik, Komok, Gančev, Nat, Doroščuk, Petrenko, Burka, Onufrijenko, Pedan, Ljubčenko, Ševalev, Nataliuk, Krivčikov, Ostruško.