Jedan od najpoznatijih NBA novinara, Bill Simmons, objavio je video u kojem govori o tome da NBA zvijezda iz 90-ih i 2000-ih Chris Webber nije ostvario očekivanja. No, Simmons je pri tom na prilično podcjenjivački način komentirao karijeru proslavljenog hrvatskog košarkaša Dina Rađe.
- Zapanjujuće je što netko tako talentiran kao što je bio Chris Webber nije ušao u Kuću slavnih. Ali, čekaj, pa svi su ušli u Kuću slavnih, i Dino Rađa je ušao - rekao je poznati američki novinar.
U obranu Dina Rađe moramo reći da je iza njega impresivna košarkaška karijera pa je postao četvrti Hrvat (nakon Krešimira Ćosića, Dražena Petrovića i Mirka Novosela) koji je izabran u Kuću slavnih.
Rađa je na početku karijere tri naslova prvaka Jugoslavije s Jugoplastikom osvojio je 1988., 1989. i 1990. godine, a Jugoslavenski košarkaški kup 1990. godine. S 22 godine Rađa 1989. godine u Münchenu doživljava nevjerojatan uspjeh jer se njegova Jugoplastika pobjedama nad Barcelonom i Makabijem penje na vrh Europe, a Dino je bio ključni igrač u tim velikim pobjedama. Isti uspjeh sa svojim matičnim klubom Rađa ponavlja 1990. godine.
Jugoplastika se ponovno penje na krov Europe u španjolskoj Zaragozi u kojoj je u finalu "pala" slavna Barcelona. Dino Rađa 1990. godine iz Splita odlazi u Il Messaggero u Rim kao najbolje plaćeni europski košarkaš. Njegov transfer talijanski novinari uspoređivali su s Maradoninim. Petogodišnji ugovor u Italiji prekinut je nakon osvajanja Kupa Radivoja Koraća odlaskom u NBA 1993. godine. Njegov klub je bio Boston Celtics, najuspješnija NBA momčad. U NBA ligi igrao je od 1993. do 1997. godine, a posebno su mu uspješne 1995. i 1996. godina, ali ozljede ga ipak vraćaju na Stari kontinent.
S Panathinaikosom će osvojiti dva prvenstva Grčke, da bi se 1999. godine vratio u hrvatsku košarku. Godinu dana igrao je za Zadar, a potom je nastupao za Cibonu i grčki Olympiakos. Na kraju karijere dogodilo se ono najljepše, povratak kući na Gripe u rodni Split i to s titulom prvaka Hrvatske 2003. godine. Bila je to prva titula žutih otkada je Hrvatska samostalna. Od napuštanja parketa dvorane na Gripama, Dino Rađa nekoliko je godina bio predsjednik Košarkaškog kluba Split.
Uspjesi Dina Rađe na reprezentativnom planu ne zaostaju za onim klupskima. Kao reprezentativac Jugoslavije je 1988. godine na Olimpijskim igrama u Seulu osvojio srebrnu medalju koju je osvojio i kao član reprezentacije Hrvatske koja je u finalu Olimpijskih igara 1992. godine u Barceloni poražena od neponovljivog američkog "Dream teama". Na Svjetskom prvenstvu u Buenos Airesu 1990. osvojio je zlatnu medalju, a u Torontu 1994. u dresu hrvatske košarkaške reprezentacije brončanu medalju.
Sudionik je pet europskih prvenstava u košarci - kao reprezentativac Jugoslavije osvojio je brončanu medalju 1987. u Ateni, zlatnu 1989. u Zagrebu i 1991. godine u Rimu, a kao reprezentativac Hrvatske osvojio je brončane medalje na europskim prvenstvima 1993. u Münchenu i 1995. godine u Ateni.
Bill Simmons kao dugogodišnji košarkaški novinar dobro je upoznat s karijerom Dina Rađe stoga je njegova izjava bila poprilično podcjenjivačka.
Toni Kukoč nije dobio nagradu, a zaslužuje to.