Real udvostručio porciju

26.09.2002.
u 00:00

Roma je kod grčkog AEK-a (0:0) prekinula ovosezonski bodovni post

Strijelci su i sinoć na terenima nogometne Lige prvaka bilo vrlo raspoloženi, na osam utakmica postigli su 24 pogotka (tri po susretu). Prednjačili su nogometaši madridskog Reala, nakon pobjede od 3:0 na gostovanju kod Rome, "kraljevi" su udvostručili porciju, u drugom su kolu s visokih 6:0 pobijedili belgijski Genk i tako ostvarili najvišu pobjedu ovosezonske Lige prvaka.

Iako je 60 tisuća sjedalica na stadionu Santiago Bernabeu rasprodano već nekoliko dana prije utakmice Reala i Genka, brazilska zvijezda Ronaldo ipak se nije službeno predstavio gledateljstvu. Unatoč najavama da bi usprkos ozljedi mogao zaigrati, Ronaldo nije bio ni na klupi za pričuve. I bez njega Real je "potopio" Genk za koji je igrao naš Igor Tomišić. Na prvo vodstvo čekalo se sve do kraja prvog poluvremena, ali nakon prvog pogotka u 44. minuti Gutija, uslijedio je Salgadov u 45. minuti. Nakon odmora Genk je doživio pravi brodolom. Madriđani su u razmaku od 54. do 76. minute, postigli još četiri pogotka.

Španjolska Valencia također nakon dva kola također ima šest bodova. Naime, u drugoj utakmici skupine B uspjela je svladati na gostovanju moskovski Spartak s 3:0. Spartak je pokleknuo već u šestoj minuti pogotkom Angula. Španjolci su lomili ruskog prvaka sve do 71. minute, kada su pogotkom Mista, a potom Sancheza u 85. minuti, došli do visokih 3:0. Spartak je i dalje bez bodova.

Roma je na gostovanju kod grčkog AEK-a (0:0) prekinula bodovni post (poraz od Reala u Ligi prvaka, te porazi u Serie A od Bologne i Modene).

Engleski Liverpool kod kuće je osvojio samo bod protiv švicarskog Basela 1:1, dok je Igor Biščan sjedio na klupi za pričuve. I dok momčad s Anfielda ima samo bod u skupini B, dotle Arsenal i dalje igra odlično u skupini A. Nakon dortmundske Borussije nastradao je PSV kojem su u Nizozemskoj postigli četiri pogotka (4:0).

U Milanu je Inter nakon tvrde igre i velikog otpora, uspio pobijediti nizozemski Ajax s 1:0 pogotkom Argentinca Crespa (treći pogodak u Ligi prvaka ove sezone). Mlada momčad Ajaxa, čiji je prosjek godina 23, pokleknula je u 75. minuti.

Rezultati - skupina A: Borussia (D) - Auxerre 2:1 (Koller 7, Amoroso 79/Benjani 83), PSV - Arsenal 0:4 (Gilberto 1, Ljungberg 65, Henry 85, 90); poredak: Arsenal 6 bodova (6:0), Borussia Dortmund 3 (2:3), Auxerre 1 (1:2), PSV 1 (0:4)

Skupina B: Liverpool - Basel 1:1 (Baros 34/Rossi 43), Spartak - Valencia 0:3 (Angulo 6, Mista 71, Sanchez 85); poredak: Valencia 6 (5:0), Basel 4 (3:1), Liverpool 1 (1:2), Spartak (M) 0 bodova (0:5)

Skupina C: AEK - Roma 0:0, Real (M) - Genk 6:0 (Guti 44, 64, Salgado 45, Figo 54 - 11m, Celades 74, Raul 76); poredak: Real 6 (9:0), AEK 2 (0:0), Roma 1 (0:3), Genk 1 (0:6)

Skupina D: Inter - Ajax 1:0 (Crespo 75), Lyon - Rosenborg 5:0 (Carriere 6, Vairelles 26, 45, Anderson 34, Luyindula 75); poredak: Inter 4 (3:2), Lyon 3 (6:2), Ajax 3 (2:2), Rosenborg 1 (2:7)