MODRIĆ IGRAO

Realu bod u burnom derbiju: Courtois provocirao navijače Atletica, oni na 15 minuta prekinuli utakmicu

LaLiga - Atletico Madrid v Real Madrid
1/5
29.09.2024.
u 23:14

Nakon Militaova gola, navijači Atletica počeli su zasipati golmana Reala, Thibauta Courtoisa, raznim predmetima, uključujući upaljače i sendviče. Courtois, koji je tijekom svoje karijere 111 puta branio za Atletico, provocirao je navijače smiješkom i gestama, potičući ih da nastave. Njegovo slavlje nakon gola je razbjesnilo domaće pristalice.

Real Madrid je u gradskom derbiju u 8. kolu Primere odigrao na gostovanju kod Atletica 1:1. Pogodak za Real zabio je Militao u 64. minuti utakmice nakon dodavanja Viniciusa Juniora.

Ubrzo se uključio i trener Atletica, Diego Simeone, koji je, zajedno s nekoliko igrača, otišao do tribine s najvatrenijim navijačima kako bi ih pokušao smiriti. Među navijačima je bilo i onih s maskama, a jedan od njih bio je spreman utrčati na teren, ali su ga igrači uspjeli spriječiti.

Iako je na trenutak izgledalo da su se strasti smirile, sudac je odlučio prekinuti utakmicu i poslati igrače u svlačionicu radi sigurnosti, jer su navijači i dalje bili agresivni. Na teren su se igrači vratili nakon 15-ak minuta pa su se morali ponovo zagrijati.

Luka Modrić bio je u početnom sastavu Reala i igrao je do 86. minute. Luka je vrlo dobro odradio svoj posao, a u 40. minuti je dobio žuti karton.

Konačni rezultat postavio je Correa koji je u šestoj minuti nadoknade pobjegao obrani gostiju i zabio za 1:1.