Srpski centar ispisao povijest i zasjenio utakmicu sezone Hrvata

Nikola Jokić
1/7
16.02.2018.
u 09:11

Srpski centar Nikola Jokić je postao igrač s najbržim triple-double učinkom u NBA ligi. Njemu je da do 16 poena, 11 skokova  i 10 asistencija trebalo 14 minuta i 33 sekunde

U noći s četvrtka na petak odigrane su dvije utakmice u NBA ligi u kojima su Minnesota Timberwolvesi kao domaćini dobili Los Angeles Lakerse sa 119:111, dok su uspješni gosti bili Denver Nuggetsi koji su kod Milwaukee Bucksa slavili 134:123.

Lakersima nije pomogla ni utakmice sezone Ivice Zubca koji je za 20 minuta na parketu zabio 19 poena uz savršenih 8/8 iz igre, a dodao je 11 skokova. Najbolji u poraženoj momčadi bio je Julius Randle s 23 poena. Domaćin je do pobjede vodio Taj Gibson s 28 poena, dok je Jimmy Butler dodao 24.

Ispisivanju povijesti svjedočili su gledatelji u Milwaukeeju gdje je srpski centar Nikola Jokić postao igrač s najbržim triple-double učinkom u NBA ligi. Njemu je da do 16 poena, 11 skokova  i 10 asistencija trebalo 14 minuta i 33 sekunde. Prethodni rekord iz 1955. držao je Jim Tucker. Inače, Jokić je na kraju utakmicu završio s 30 poena, 15 skokova i 17 asistencija, ali i osam izgubljenih lopti.

Uz njega u pobjedničkoj momčadi Gary Harris je zabio 28, Jamal Murray 26. Bucksima nije pomogao ni triple-double Giannisa Antetokounmpoa s 36 poena, 11 skokova i 13 asistencija.

U NBA sada slijedi pauza zbog All-Star vikenda.