Davor Kus
Goran Kovačić
24.11.2009.
u 22:29

U nastavku prvog dana košarkaškog Eurocupa nastupio je niz hrvatskih košarkaša, pa su tako i Bilbao Basket i Benetton upisali pobjede u gostima.

Španjolski Bilbao je lako slavio kod belgijskog Charleroija 80:67, a Zadranin Marko Banić je bio najbolji pojedinac kod pobjedničke momčadi. Za 24 minute je ubacio 17 poena uz savršeni šut za dva poena, 8-8. Jedan pokušaj za tricu nije pogodio, dok je sa linije slobodnih bacanja imao 1-1. Imao je Banić i tri skoka.

Damir Markota je također bio solidan za goste, ubacio je devet poena uz pet skokova. Šut za dva poena je bio 4-5, promašio je tri trice, dok je pogodio samo jedno od tri slobodnih bacanja.

Za domaću momčad nije previše do izražaja došao Jure Lalić. Za deset minuta je ubacio 4 poena (šut 2-2), uz jedan skok.

Benetton je bio u izgubljenoj situaciji kod Choleta, ali je na kraju iščupao pobjedu 71:70. Apsolutni junaci pobjede Benettona su bili hrvatski reprezentativci Davor Kus i Sandro Nicević. Naime, njih dvojica su postigli posljednjih osam poena za goste, a Kus je zabio tricu u zadnjem napadu za slavlje u Francuskoj. Nicević je prije toga, također tricom, izjednačio na 68:68.

Sandro Nicević je za 28 minuta ubacio 14 poena uz šut za dva 5-10, za tri 1-1 i sa linije slobodnih bacanja 1-2. Imao je i četiri skoka, te tri blokade. Davor Kus je, pak, za 24 minute ubacio 11 poena uz 1-2 za dva poena, 2-4 za tri, te 3-4 za jedan poen. Imao je tri asistencije i jedan skok.