DRUGO KOLO

Hrvatska poražena u derbiju protiv Italije! Ovo je neugodan udarac, ali sve je još otvoreno

Pariz: XXXIII. Olimpijske igre Pariz 2024. Vaterpolo utakmica, grupa A, Hrvatska - Crna Gora
Igor Kralj/PIXSELL
30.07.2024.
u 13:22

Hrvatska će za dva dana igrati protiv Rumunjske, a pobjeda u tom dvoboju trebala bi biti jamstvo da će naši vaterpolisti igrati u četvrtfinalu olimpijskog turnira

Hrvatski vaterpolisti poraženi su od Italije sa 11-14 (4-3, 2-3, 3-6, 2-2) u utakmici 2. kola skupine A na olimpijskom turniru u Parizu. Loren Fatović i Konstantin Harkov su sa po dva pogotka bili najbolji strijelci Hrvatske, dok su po jedan gol postigli Rino Burić, Luka Lončar, Maro Joković, Luka Bukić, Ante Vukičević, Marko Žuvela i Jerko Marinić Kragić. Talijanske strijelce predvodio je Francesco di Fulvio sa četiri pogotka, a po dva su postigli Andrea Fondelli, Gonzalo Echenique i Lorenzo Bruni.

Talijani su tako došli do druge pobjede i vodeće pozicije na ljestvici sa šest bodova. Hrvatska i Grčka imaju po tri boda, ali Grci imaju utakmicu manje. Bez bodova su Crna Gora, SAD i Rumunjska. Bila je to repriza ovogodišnjeg finala Svjetskog prvenstva u Dohi, gdje su hrvatski vaterpolisti osvojili zlatnu medalju.

Ponovno su izabranici Ivice Tucka dobro otvorili utakmicu kad je u pitanju napadačka igra s igračem više. Iako su Talijani prvi došli do pogotka i imali vodstvo do polovice prve četvrtine, Hrvatska je došla do prve prednosti pogotkom Rina Burića za 3-2. U zadnjoj minuti je gol postigao i Jerko Marinić Kragić za konačnih 4-3 na kraju prve četvrtine.

1/24

Hrvatski vaterpolisti su u prvoj četvrtini realizirali tri od četiri situacije s igračem više i dobro funkcionirali u obrani. Držali su se u vodstvu i tijekom druge četvrtine. No, izostala je realizacija s igračem više (0/2), a i talijanski vratar Stefano Luongo obranio je peterac Jerku Mariniću Kragiću, gdje je krenuo pad u igri naše reprezentacije.

Talijani su na prijelazu iz druge u treću četvrtinu napravili seriju 5-0 te od jednog gola zaostatka došli do velikih +4 (10-6) i praktično prelomili utakmicu. U trećoj četvrtini su talijanski vaterpolisti postigli jednak broj golova (6) kao u cijelom prvom poluvremenu te su za posljednjih osam minuta dvoboja stvorili tri pogotka prednosti (12-9). Hrvatska, nažalost, nije uspijevala povezati nekoliko dobrih napadačkih akcija. Prvenstveno je bio problem u realizaciji, jer su iz hrvatski igrači iz izrađenih akcija i dobrih pozicija češće pogađali okvir gola i talijanskog vratara nego mrežu.

Hrvatska će za dva dana igrati protiv Rumunjske, a pobjeda u tom dvoboju trebala bi biti jamstvo da će naši vaterpolisti igrati u četvrtfinalu olimpijskog turnira, dok bi u dvobojima s Amerikancima i Grcima trebali tražiti put prema što boljem plasmanu u skupini.