08.11.2022. u 16:01
Mladost iz Ždralova i Hajduk u Bjelovaru su odigrali utakmicu osmine finala Kupa. Prvoligaš je pobjedio bez većih problema i prošao među osam najboljih.

Nogometaši splitskog Hajduka plasirali su se u četvrtinale Hrvatskog nogometnog kupa pobijedivši u Ždralovima Mladost s 2-0, dok je drugoligaš Rudeš u Zagrebu izbacio pulsku Istru s 2-1.Hajduk je uspješno prošao gostovanje kod trećeligaša iz mjesta pokraj Bjelovara, a Splićani su nastupili u gotovo najjačem sastavu.

Do vodstva je Hajduk stigao u 33. minuti kada je Livaja pronašao potpuno samog Jana Mlakara, a Slovencu nije bilo teško postići pogodak.  Samo šest minuta kasnije Dario Melnjak je zabio za 2-0 preciznim udarcem s 20-tak metara. U 58. minuti Awaziem je igrao rukom u svom šesnaestercu, no udarac Ivana Barabana iz penala brani Hajdukov vratar Karlo Sentić.

Rudeš je iznenadio Istru 1961, koja je tako postala prvi prvoligaš koji je ispao u ovogodišnjem izdanju Hrvatskoga kupa. Golove za Rudeš u prvom poluvremenu postigli su Tomislav Gudelj (11) i Crnogorac Aleksa Latković (20), da bi Frano Mlinar smanjio u 78. minuti za Puljane.

Ranije je četvrtfinale već osigurao Slaven Belupo sa 6-0 pobjedom nad Nedelišćem.  U ostalim dvobojima osmine finala u srijedu igraju BSK Bijelo Brdo - Rijeka (13 sati), Bjelovar - Lokomotiva (14 sati), Varaždin - Osijek (15.30 sati), Šibenik - Gorica (18 sati) , dok se utakmica RNK Split - Dinamo igra 14. veljače 2023.

Mladost
0-2
Hajduk
Mlakar 33', Melnjak 38'
Osmina finala SuperSport Hrvatskog kupa, 14:00, Bjelovar
Kraj
90' (Kraj)

Kraj utakmice, Hajduk je prošao u četvrtfinale kupa.

90'

Kožarić je pokušao zabiti počasni pogodak ali puca ravno u dobro postavljenog Sentića.

Nadoknada
90' (Nadoknada)

Igrat će se još dvije minute sudačke nadoknade, Splićani su na korak do četvrtine finala hrvatskog kupa.

89'

Još jedna sjajan obrana Ilinčića, slobodan udarac je izveo Jani Atanasov.

87'

Snažno je pod gredu potegnuo Ivan Krolo, no vratar Ilinčić se protegnuo i izbacio loptu u korner.

Zamjena
84' (Zamjena)

Posuđeni igrači Belupa mijenjaju mjesta na travnjaku, Franko Čordaš će odraditi zadnji par minuta utakmice, izašao je Ivan Jajalo.

79'

Splićani su sakrili loptu Mladosti, ništa se zanimljivo ne događa na terenu.

77'

Svježi Šarić je fino povukao prema naprijed, no lopta mu je odskočila u presudnom trenutku i ide visoko iznad vratiju.

Zamjena
74' (Zamjena)

Abramović izlazi a zamijenit će ga Bošnjak, utakmicu je završio Raužan, ulazi Kunštek kod Mladosti.

Za Hajduk ulaze dva mlada igrača, Šarić i Krolo ulaze, kapetan Livaja i Krovinović napuštaju travnjak.

72'

Hajduk se nije zadovoljio s dva pogotka, žele i treći.

Žuti karton
68' (Žuti karton )

Požutio je i Mateo Jakšić nakon povlačenja Filipa Krovinovića.

Žuti karton
67' (Žuti karton )

Fran Kožarić dobio je žuti karton.

Zamjena
63' (Zamjena)

Awaziem će izaći iz igre, ulazi Simić. Vuković mijenja Fossatija.

63'

Mlakar je promašio dobru priliku nakon povratne lopte Livaje.

Zamjena
60' (Zamjena)

Ušli su Guja i Kožarić za Mladost, izlaze tragičar Baraban i Franceković koji je iznudio kazneni udarac.

59'

Sentić je pročitao udarac iskusnog Ivana Barabana! Propuštena je velika prilika za momčad iz Ždralova.

Nakon toga je Franceković pucao preko gola, u međuvremenu se golman Hajduka ozlijedio.

Žuti karton
57' (Žuti karton )

Kazneni udarac za Mladost! Awaziem je očigledno igrao rukom nakon udarca Francekovića. Sudac Čulina je pokazao na bijelu točku.

54'

Jan Raužan je imao prvu priliku za domaće u nastavku, no šutirao je neprecizno i lopta ide daleko od gola Sentića.

51'

Opet je u akciji Livaja, lijepo je podvalio loptu natrčalom Mlakaru, no bio je to slab udarac da se svlada golman Mladosti.

49'

Livaja iz slobodnog udarca blizu šesnaesterca puca preko vrata Ilinčića.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme u Bjelovaru.

45'

Kraj prvog poluvremena.

41'

Livaja se sada mogao upisati u strijelce, ali je tukao visoko preko gola.

Gol
38' (Gol)

Gol za Hajduk! Lijep gol zabio je Melnjak. Ostao je sam na 20 metara, malo iskosa i ljevicom pogodio suprotni kut.

Gol
33' (Gol)

Gol za Hajduk! Zabio je Mlakar. Livaja je upisao asistenciju, uz puno osjećaja ubacio je lijevom nogom, prebacio na drugu stranu gdje je Mlakar bio sam i glavom zabio za 1:0.

30'

U posljednjih nekoliko minuta Mladost je pokušala zaprijetiti golu Hajduka, ali obrana splitske momčadi to je očistila.

Žuti karton
22' (Žuti karton )

Žuti karton dobio je Brezina nakon prekršaja na Livaji.

18'

Sjajna obrana vratara Mladosti Ilinčića. Prpić je tukao glavom nakon kornera, no vratar Mladosti sjajnom paradom to odbija u korner.

15'

Mlakar je bio u dobroj situaciji, ali je to izbila obrana Mladosti.

13'

Hajduk je pogodio gredu! Krovinović je povukao i opalio s 30 metara, a lopta je završila na gredi gola domaćina

9'

Prvih 10-ak minuta utakmice je iza nas. Hajduk očekivano dominira, ali još uvijek bez prave prilike.

3'

Pogledajte atmosferu u Bjelovaru uoči utakmice.

1'

Počela je utakmica.

TAKTIČKE POSTAVE

Evo kako će momčadi taktički izgledati.

TRENER HAJDUKA

- Maksimalno ozbiljan pristup. Svi znamo kako je Kup varljivo natjecanje i kako smo s trećeligašima imali teške susrete, kao i lani u Biogradu. U ovim je utakmicama jako bitna psihološka priprema. Domaćin je maksimalno motiviran. Branitelji smo naslova, imamo samo jedan cilj i na taj način pristupamo utakmici - rekao je trener Hajduka Mislav Karoglan.

TRENER MLADOSTI

Trener Mladosti Tihomir Bradić (46), koji vodi momčad "s brda", 2005. igrao je za Naftaš i s njim je s 3:2 u osmini finala kupa izbacio Dinamo. Među plavima su tada bile igračine poput Modrića, Ćorluke, Ettoa, Eduarda...

– Kvaliteta im je neosporna, dok mi moramo ići na želju i energiju. Lopta je okrugla, sve je moguće. Ja sam kao igrač bio u Naftašu kada smo pobijedili Dinamo, okrenuli utakmicu i to te kao igrača ponese, nisi ni svjestan u tim trenucima koliko možeš – rekao je uoči utakmice.

MLADOST

Ilinčić, Herceg, Abramović, Brezina, Jakšić, Jajalo, Ljuboja, Baraban, Raužan, Šuto, Franceković

HAJDUK

Sentić, Prpić, Awaziem, Melnjak, Fossati, Atanasov, Krovinović, Biuk, Pukštas, Mlakar, Livaja

Hajduk, branitelj naslova, veliki je favorit protiv Mladosti, trećeligaša koji se natječe u Drugoj HNL. No, trener Karoglan nije ništa htio prepustiti slučaju pa će na teren poslati vrlo jaku momčad koju predvodi kapetan Marko Livaja.

POČINJEMO

Mladost iz Ždralova i Hajduk sastaju se u osmini finala Hrvatskog kupa. Susret koji se ira u Bjelovaru počinje u 14 sati.