01.08.2021. u 20:52
Pogodak Eduoka iz 27. minute presudio je Šibenčanima, koji mogu žaliti za nekoliko izglednih prilika, posebno u drugom dijelu.

U susretu trećeg kola Prve HNL Hajduk je na stadionu Poljud pobijedio Šibenik 1:0 ostvarivši prvu prvenstvenu pobjedu ove sezone, dok je Šibenik izgubio i treću utakmicu.

Hajduk je otvorio sezonu odigravši 2:2 kod Lokomotive, a potom je na Poljudu izgubio od Osijeka 1:2. Loše otvaranje sezone upotpunilo je i neočekivano ispadanje iz Europe od kazahstanskog Tobola.

Hajduk je protiv Šibenika dominirao i imao je niz prilika, no Splićani su uspjeli zabiti samo jedan gol pasu na kraju strahovali od izjednačenja.

Pogodak vrijedan tri boda zabio je Stipe Biuk u 27. minuti. Biuk je bio blizu gola i u 20. minuti no njegov udarac je završio u gredi.

Večeras su na rasporedu još dvije utakmice, Dinamo i Rijeka se sastaju na stadionu Maksimir, dok će Osijek odmjeriti snage protiv Slaven Belupa.

Na ljestvici vodi Lokomotiva sa sedam bodova, Osijek i Rijeka imaju po šest bodova uz utakmicu manje, a četvrta je Gorica također, sa šest bodova.

Hajduk je pobjedom skočio na peto mjesto sa četiri boda, dok je Šibenik upisao i treći poraz.

Kraj
90'+6 (Kraj)

Hajduk je ostvario prvu ovosezonsku pobjedu, a Šibenik je ostao na nula bodova i nakon tri kola.

90'

Igrat će se čak šest minuta sudačke nadoknade.

Zamjena
89' (Zamjena)

Vušković mijenja Krovinovića.

87'

Šibenik pokušava iz prekida i preko krila, ali bijeli imaju odgovor na sve te duge lopte.

Žuti karton
83' (Žuti karton )

Sahiti je pokušao simuliranjem iznuditi jedanaesterac i dobiva žuti karton zbog toga.

80'

Igra se preselila na polovicu Hajduka i Šibenik kao da polako plete mrežu prema golu. Splićani bi lakše disali ukoliko bi zabili drugi gol.

Zamjena
74' (Zamjena)

Umjesto Biuka ulazi Ćuić, a umjesto Lovrencsicsa Čolina.

70'

Splićani nastavljaju s pritiskom, ali malo ih već hvata panika jer nisu riješili susret. Lako se mogu ponoviti Lokomotiva, Osijek i Tobol.

Žuti karton
58' (Žuti karton )

Karton je dobio i Mesa.

57'

Jakelić odlično ubacuje s lijeve strane, ali Bačelić-Grgić potpuno neometan reagirao je zbunjeno i propustio vrhunsku priliku.

56'

Bakljada navijača Hajduka na tren je prekinula susret.

Zamjena
54' (Zamjena)

Kapetana Ćurića mijenja Rak. Umjesto Suada Sahitija ulazi Delić, nekadašnji napadač Hajduka.

Žuti karton
51' (Žuti karton )

Bilić je dobio žuti karton nakon verbalnog sukoba sa sucem.

49'

Livaja zabija, ali bilo je zaleđe. Malo je požurio.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme. Eduoka je zamijenio Emir Sahiti.

POLUVRIJEME

Završilo je prvih 45 minuta dvoboja na Poljudu.

45'

Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade.

45'

Biuk vuče polukontru i puca s dvadesetak metara iako je bilo boljih rješenja, lijevo Livaja, a desno Mlakar.

42'

Livaja se riješio obrane Šibenčana i uposlio Mlakara, čiji udarac Rogić brani.

41'

Lovrencsics ponovno sjajno pronalazi Eduoka, a on uspijeva s pet metara promašiti prazan gol! Pogodio je gredu.

Inače, ova utakmica trebala se igrati na Šubićevcu, ali zbog renovacije travnjaka, promijenjeno je domaćinstvo.

30'

Splićani su dobili krila nakon pogotka i rade dodatni pritisak na Šibenik.

Gol
27' (Gol)

GOOOL!!! Lovrencsics prolazi po desnoj strani nakon dodavanja Eduoka, kojem potom vraća loptu idealno za udarac s desetak metara. Eduok to nije propustio i Hajduk vodi 1:0.

25'

Livaja i Eduok su kombinacijom izbacili Biuka ispred Rogića, ali obrana Šibenika uspjela je reagirati prije no što je mladi Hajdukov talent stigao pucati.

Žuti karton
21' (Žuti karton )

Ćurić dobiva žuti karton nakon prekršaja na Krovinoviću.

20'

Biuk se sjurio prema golu nakon loše reakcije Batarela, ali puca u okvir gola. Kod udarca se malo spotaknuo i to je presudilo što nije bio precizniji.

16'

I odmah nakon zamjene Šibenika prilika za Hajduk, pucao je Dolček i odlično obranio Rogić.

Zamjena
15' (Zamjena)

Zbog ozljede, Julardžija napušta igru, a mijenja ga Bačelić-Grgić.

9'

Šibeniku je pripala prva najbolja prilika na utakmici. S lijeve strane ubacio je Kvesić, ali s nekoliko metara Jurić ne zabija, Kalinić je bio uspješniji.

5'

Biuk je izborio prvi korner za Hajduk. I lukavo je izveden, na Eduoka koji prijeti glavom pored gola s "druge stative".

1'

U prvom dalmatinskom derbiju prošle sezone, Šibenik je na Poljudu iznenadio i pobijedio 1:0, a zabio je Sahiti.

Početak
1' (Početak)

Počeo je prvi ovosezonski dalmatinski derbi!

Posljednji dvoboj ovih momčadi odigran je 16. svibnja na Šubićevcu, a pobijedio je Hajduk 2:0. Golove su zabili Livaja i Jakoliš, koji će u ovoj utakmici nositi dres Šibenika, u koji ga je je splitski klub poslao na posudbu.

Glavni sudac utakmice je Fran Jović iz Zagreba, pomagat će mu Bojan Zobenica iz Velike Gorice i Luka Pajić iz Rijeke, četvrti sudac je Marin Vidulin iz Kanfanara, za VAR je zadužen Ivan Bebek iz Rijeke, a asistira mu Robi Kezele, također iz Rijeke.

Hajduk ima jedan bod u dva kola, Šibenik nijedan pa obje momčadi ulaze pod određenim pritiskom u susret.

SASTAVI

HAJDUK: Kalinić - Dolček, Elez, Simić, Lovrencsics - Krovinović, Vuković - Biuk, Livaja, Eduok - Mlakar.

ŠIBENIK: Rogić - Kvesić, Bilić, Perić, Batarelo - Mesa - Jakoliš, Julardžija, Ćurić, Sahiti - Jurić.

Poraz protiv Tobola u Europi upalio je alarm na Poljudu i prva pobjeda u prvenstvu sad je imperativ.