VIDEO Nevjerojatne scene dolaze iz Njemačke, jeste li ikada vidjeli nešto ovako?

2. Bundesliga - Hamburg SV v St. Pauli
Fabian Bimmer/REUTERS
07.10.2024.
u 14:45

U utakmici između Magdeburga i Greuther Furtha (2-2) viđene su dvije situacije koje se općenito vrlo rijetko događaju, a pogotovo na ovako visokoj razini

Nevjerojatne scene dogodile su se u Bundesligi 2, drugom rangu njemačkog nogometa. U utakmici između Magdeburga i Greuther Furtha (2-2) viđene su dvije situacije koje se općenito vrlo rijetko događaju, a pogotovo na ovako visokoj razini. Prva situacija u nesretnoj 13. minuti...

Vratar gostiju Nahnuel Noll uzima loptu u ruke, pa ju dodaje suigraču koji ju potom prima rukama (a ne nogama) misleći da mu je lopta data da ju on ispuca. Sudac je pokazao na penal koji nije bio realiziran, ali u nastavku napada domaći su zabili za vodstvo. Ovaj detalj jako podsjeća na vikend ranije kad se ista situacija dogodila i u prvoj srpskoj ligi u utakmici Vojvodine i Radničkog. Druga situacija u 41. minuti, možda još bizarnija...

Igrač Magdeburga Jean Hugonet radi očiti prekršaj na suparniku na 18 metara od gola. Međutim, sudac nije svirao ništa, sve dok Hugonetov suigrač, misleći da sudac namjerava suditi prekršaj, unutar svog kaznenog prostora uzima loptu u ruke. Na kraju je suđen penal za goste koji su ga i realizirali smanjivši na 2-1, a u konačnici su se i uspjeli vratiti i izvući remi. Situacije možete vidjeti OVDJE.

Ako smo na prvi detalj povremeno i znali naletjeti na drugim utakmicama, ovaj drugi, ako se ikad prije i dogodio, vjerojatno nikad u povijesti nije bio zabilježen kamerama, do jučer. Teško je reći tko je u toj 41. minuti napravio veću grešku, sudac što nije sudio prekršaj van 16-erca ili branič koji je prije vremena rukom uhvatio loptu. U svakom slučaju, druga njemačka liga je itekako gledana u nogometnom svijetu i o ova dva detalja prepričavat će se danima.