Visoke tenzije: Umalo došlo do tučnjave Francuza i Španjolaca

KK Bosna
Reuters
08.08.2012.
u 18:02

U južnoameričkom okršaju četvrtfinala Olimpijskih igara Argentina je savladala Brazil 82:77.

Argentince su predvodili Scola (17 koševa), Ginobili (16) i Delfino (16), dok su kod Brazilaca najolji bili Huertas i Barbosa (po 22 koša).

Brazilci su samo u prvoj četvrtini imali prednost da bi već do poluvremena Argentinci preokrenuli rezultat (46:40). U trećoj četvrtini prednost su još povećali te je održavali do kraja susreta.

Španjolska košarkaška reprezentacija savladala je Francusku (66:59) te će se u polufinalu sučeliti Rusiji.

U izjednačenom susretu Francuzi su na poluvremenu imali malu prednost (37:34) kao i na početku posljednje četvrtine (53:51). Međutim, u posljednjoj četvrtini Španjolci su zaigrali bolje u obrani te su Francuzi postigli svega šest koševa.

Španjolsku su predvodili braća Marc (14 koševa, 8 skokova) i Pau Gasol (10 koševa, 11 skokova) te Navarro (12 koševa). Kod Francuza najbolji su bili Parker i Diaw sa po 15 postignutih koševa.

Ruski košarkaši pobijedili su Litvu 83:74 i plasirali su se u polufinale turnira.

Litva je uhvatila priključak iako su gubili sa 13 razlike, te su sa serijom 11-2 došli do 54:50 u četvrtoj četvrtini.

Ruse je predvodio Kirilenko sa 19 koševa i Mozgov sa 17 ubačaja. Kaukenas je zabio 19 koševa za Litvu.