Ispijanje piva dvojice prijatelja uz razgovor u zagrebačkoj Tkalči rezultiralo je aplikacijom party2go koju je do sada skinulo više od 800 korisnika.
Franjo Krešić i Robert Pušić zbog čestih posjeta noćnim barovima i klubovima, kako su se sami pohvalili, vidjeli su da je mladima željnima dobre zabave teško doći do informacija u vezi s glavnim pitanjem: "Kamo ćemo večeras?"
– Nakon duže diskusije i dosjetki tipa „Pa taj klub više ne radi“, „Sada tamo izlaze mlađi“, „Mislim da ti oni sada puštaju narodnjake...“ došli smo do zaključka da je na ovim prostorima definitivno potrebno nešto kao party2go. Naše slutnje su se potvrdile kasnije te večeri nakon izlaska, kada smo bezuspješno tražili taksi i lutali gradom u potrazi za hranom – ispričao je za Večernji list Franjo Krešić koji je danas zajedno s Robertom Pušićem suvlasnik i idejni začetnik cijelog koncepta ove besplatne aplikacije.
– Iako je Robert te struke, znali smo da sami ne možemo izvesti ovakav projekt pa smo odlučili sastaviti tim freelancera, programera i dizajnera kojima se ideja svidjela. Cijeli naš tim sastojao se redom od mladih ljudi, koji završavaju ili su nedavno završili fakultet – rekao je Franjo. Na projektu aplikacije radio je tim od sedam ljudi. Uz Franju i Roberta, tu su i dvoje dizajnera Jelena Radmanović i Vlado Tkalec, programer za iOS platformu Igor Jerković, programer za Android platformu Luka Babić i sistemski programer Jerko Jureta.
U korisnost aplikacije ubrzo su se sami uvjerili. – Od tada pa sve do danas vjerujemo da je ideja dobra, ponajviše zato što je aplikacija čak i u beta izdanju mnogo puta i nama samima uskočila u pomoć – otkriva Franjo.
Što sve nudi party2go?
Aplikacija sadrži šest kategorija za nekoliko hrvatskih gradova, a nudi informacije o najavljenim događajima i radnim vremenom restorana, klubova, ali i prodajnih mjesta te brojevima taksija.
1. Shop 0-24 – Ova kategorija pruža informacije za čak 40 gradova, poput naziva i adrese prodajnog mjesta (bilo trgovine, bio benzinske postaje), radno vrijeme te udaljenost
2. Food – Informacije o mjestima na kojima se može kupiti hrana, bilo da ste raspoloženi za fast food ili za deliciju iz nekog restorana, možete pronaći za 13 gradova za sada. Naziv, adresa, radno vrijeme i udaljenost, kao i Google karta za lakše snalaženje, ali i ocjena drugih korisnika – to se može pronaći u svakoj kategoriji.
3. Clubs – Popis mjesta za zabavu u 25 gradova. Aplikacija i u ovoj kategoriji nudi sve potrebne informacije, od adrese do radnog vremena. Za neka mjesta nude se informacije i o vrsti glazbe te akcijama koju u nekom klubu ili kafiću možete očekivati.
4. Warm up – Slično kao i za klubove, navode se mjesta gdje možete popiti piće (i zagrijati se za izlazak). Informacije zasad dostupne za 11 gradova.
5. Events – Popis najavljenih događaja, tko, gdje i kada nastupa
6. Taxi – popis taksi službi i brojevi telefona za 47 gradova
Uz sve to, korisnici aplikacije mogu na karti grada vidjeti što se sve nudi u njihovoj blizini ili pak u dijelu grada u koji žele ići.
– Aplikacija funkcionira na dvije različite platforme (iOS i Android), koje dobivaju podatke iz naše baze podataka smještene na serveru. Nove informacije postavljaju se minimalno dva puta tjedno, a po potrebi i češće – otkriva Franjo i dodaje kako su u početku informacije prikupljali sami, ali s vremenom je sve veći odaziv samih klubova, kafića i restorana.
– S većim odazivom i spremnošću na suradnju predstavnika svih kategorija koje pokrivamo, moći ćemo puno više utjecati na kvalitetu noćnog života u Hrvatskoj te shodno s tim pružiti bolju uslugu našim korisnicima – zaključuje Franjo.
>> HAKOM odabrao nove ideje za razvoj aplikacija
>> Slovenci osmislili virtualnog suputnika i pomoćnika
potrebna je dečkima lova.... ja bum se snašao i bez "warm up"-a i "eventa" na aplikaciji.