GUŽVA DO STANA

Prava navala: APN objavio koliko je stiglo zahtjeva za subvencionirane kredite

APN
Foto: Jurica Galoic/PIXSELL
1/4
04.09.2017.
u 15:21

Kako je ranije već istaknuto, država je u proračunu za ovu godinu osigurala sredstva za tu namjenu u iznosu od 17,5 milijuna kuna

Agencija za pravni promet i posredovanje nekretninama (APN) do podneva je zaprimila 948 zahtjeva za subvencioniranje stambenih kredita iz svih deset kreditnih institucija, priopćeno je u ponedjeljak iz APN-a.

"Agencija za pravni promet i posredovanje nekretninama počela je zaprimati zahtjeve za subvencioniranje stambenih kredita. Danas do 12 sati zaprimljeno je 948 zahtjeva iz svih deset kreditnih institucija - banaka s kojima su sklopljeni ugovori o davanju subvencioniranih kredita", kaže se u priopćenju.

Dodaje se da se postupak zaprimanja zahtjeva nastavlja i da će Ministarstvo graditeljstva i prostornog uređenja i Agencija o tijeku zaprimanja i obrade zahtjeva kontinuirano izvještavati.

APN
1/8

APN je u ponedjeljak od 7,30 sati u svojim prostorijama započeo zaprimati zahtjeve za subvencioniranje stambenih kredita, koje su u ime svojih klijenata donijeli dostavljači pojedinih banaka. 

APN će, naime, zahtjeve razmatrati prema vremenu zaprimanja potpunih zahtjeva u APN-u, a odobravat će se do utroška planiranih sredstava.

Kako je ranije već istaknuto, država je u proračunu za ovu godinu osigurala sredstva za tu namjenu u iznosu od 17,5 milijuna kuna.

Ministarstvo graditeljstva i prostornog uređenja krajem prošlog tjedna je objavilo da će od ukupnih sredstava namijenjenih subvencioniranju stambenih kredita veći dio, 75 posto, biti namijenjen za kupnju stana, a 25 posto za kupnju ili izgradnju kuće, dok se po pojedinoj banci isplata ograničava na ukupno najviše do 20 posto predviđenih sredstava.

APN
1/16

U subvencioniranju stambenih kredita sudjeluju Hrvatska poštanska banka, Erste&Steiermaerkische banka, Podravska banka, OTP banka, Zagrebačka banka, Privredna banka Zagreb, Splitska banka, Karlovačka banka, Istarska kreditna banka Umag i Raiffeisen bank Austria.

Najnižu kamatnu stopu za kredite u eurima, od 3,04 posto, ponudio je HPB, dok je PBZ ponudio najnižu kamatnu stopu za kunske kredite, 3,35 posto.

Za subvencionirane kredite mogli su se prijaviti hrvatski državljani koji nisu stariji od 45 godina te koji, kao i njihovi izvanbračni partneri, supružnici i neformalni životni partneri, u vlasništvu nemaju nekretninu, odnosno koji u vlasništvu imaju samo jednu nekretninu, ali je prodaju radi kupnje veće.

Tom mjerom olakšat će se otplaćivanje stambenog kredita prve četiri godine tako da će država putem APN-a bankama uplaćivati pola iznosa mjesečne rate. 

Subvencioniranje kredita odobravat će se za kupnju stana ili kuće, odnosno za gradnju kuće, čija cijena s PDV-om ne prelazi 1.500 eura po metru četvornom. Cijena može biti veća, ali se u tom slučaju razlika neće subvencionirati.

Komentara 3

Avatar babas
babas
04:18 05.09.2017.

Ili daj svima koji žele ili nedaj nikome. Ovo je prelijevanje novca poreznih obveznika u podobne džepove. Pljačka u hadezeovom stilu,jedni dobijaju sve,a drugima se otima.

Avatar ludiplavi24
ludiplavi24
16:54 04.09.2017.

Za 10 il više godina će plakat ovi koji su navalili po kredite ko da se dijeli novac a ne da ti ga kamatama uzimaju! Opet će mafija naša nači načina da dekintira ljude i izbacuje na ulicu!

Avatar anticenzura
anticenzura
15:57 04.09.2017.

HDZ-evci ne smiju dijeliti novac poreznih obveznika stranim bankama u nasoj zemlji. Nece gradjani otplacivati tudje privatne kredite, novcem koji je namIjenjen servisu tih istih gradjana u bolnicama, skolama i vrticima. Nama pacijenti bjeze iz bolnica radi nehigijenskih uvjeta ii straha da se ne pokupe koju zarazu u bolnici, a oni umjesto da uredjuju bolnice gradjanima sa tim novcem poreznih obveznika sto ulijevaju u budzet, oni dijele privatnim bankama i tudjim privatnim kreditima po zemlji. Ovo je teski organizirani kriminla sto oni rade i gradjani moraju tuziti kradezevce.

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije