11.04.2023. u 17:58

Austrijski Ustavni sud je 2012. zaštitio prosjačenje kao oblik izražavanja i javne komunikacije, a 2021. je i ESLJP mladoj Romkinji priznao pravo izraziti nevolju i svoje potrebe zadovoljiti prosjačenjem

Komentara 4

OL
olujasviholuja
22:09 11.04.2023.

Kad bi bio kod nas austriski model , pa na svakom uglu bi jedan brazilac prosio,nebi imao mira nigdje u gradu

SL
slavenZadravec
20:00 11.04.2023.

Zanimljivo da ulične prodavače ilegalnih cigareta, koji direktno podkradaju državu, nitko ne dira.

PD
plavi-devet
19:10 11.04.2023.

Netko tko ima 19 godina definitivno umjesto prosjacenja moze nesto raditi. Ali ne zele. Nisam rasist, medjutim opce je poznato da Romi radije zive od prosjacenja nego od rada i ne zele se integrirati u drustvo jer bi onda njihove glavesine izgubile moc, razgradile bi se njihove interne institucije i de facto bi nestali kao narod, jer bi se asimilirali u vecinu. A to ne zele. Zele biti to sto jesu i raditi to sto rade. A to ne treba podrzavati nego suzbijati.

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije