Već 1998. godine dao si je ugraditi RFID čip kojim je mogao paliti svjetlo, grijanje, upravljati uređajima povezanim s računalom koja se nalaze u njegovoj blizini. Četiri godine poslije u Warwickovu ruku ugrađen je i znatno kompleksniji sustav od stotinu elektroda. Izravno je “uključen” u njegov živčani sustav. Zbog ovako hrabrih pokusa u britanskim je medijima dobio i nadimak – Kapetan Kiborg. Warwick tvrdi da će ovo istraživanje otvoriti neslućene mogućnosti razvoja ljudskog mozga, ali i liječenja nekih do sada neizlječivih bolesti.
Upravo je danas profesor Kevin Warwick u Zagrebu gdje će održati predavanje u sklopu konferencije Život u digitalno doba koju priređuje Visoka poslovna škola Zagreb. Za Večernji list pristao je dati ekskluzivni intervju.
Kako zamišljate budućnost?
Kada bi bilo moguće putovati kroz vrijeme, volio bih otići unaprijed do, recimo, 2216. pa vidjeti kako će svijet tada izgledati. Zamišljam da bi on uključivao unaprijeđene ljude, kiborge, koji bi komunicirali samo mislima, osjećali svijet na puno kompleksniji način, a stvari kontrolirali izravno mozgom koristeći bežične tehnologije. Jasno, električnom bi se energijom opskrbljivali bežično, a ljudski bi mozak bio povezan s nekim oblikom umjetne inteligencije.
Cijeli intervju pročitajte u tiskanom izdanju Večernjeg lista ili prelistajte u našem e-izdanju
U današnjem broju donosimo i sljedeće teme:
>>Francesco Vaiasus: Riješio sam se demona nakon 400 egzorcizama
>>Prvi smo pročitali – Nova “zagrepčanka” četrdeset godina poslije
>>Milan Ivkošić: Tihomir Orešković vrlo je brzo stasao u tipičnog Hrvata željnog moći u nemoćnoj zemlji
>>Nino Raspudić: Jenjava patetična ofenziva na Hasanbegovića. Nisu ga uzdrmali, a sad mu se neki već i ulizuju
Sutra ne propustite spektakl! Dodjela nagrada Večernjakova ruža u izravnom prijenosu na HTV 2
mi čipiramo kerove, da se ne izgube