Nakon što je Večernji list objavio priču o Fininu direktoru logistike Kristijanu Igrecu koji je napredovao u tom javnom poduzeću unatoč optužnici zbog gospodarskog kriminala teškog 2,5 milijuna kuna, redakciji se javio još jedan prevareni. Dejan Marđetko tvrdi da mu je Igrec, odnosno njegova tvrtka Kruhek, ostala dužna 116.000 kuna (plus zatezne kamate od 15 posto), što dokazuje i presudom Trgovačkog suda u Varaždinu.
Dobio otkaz
Riječ je o novcu koji mu je Igrecov Kruhek morao platiti nakon što mu je Marđetko prodao udio u pekari u Kotoribi. Dogovor je bio da će Igrec na rate u pet godina Marđetku isplatiti 150.000 kuna za pekaru te da će ga zaposliti kao vozača kruha na plaću od 3500 kuna.
– Kod Igreca sam radio tri-četiri mjeseca, ali nije mi redovito plaćao rate za pekaru koju sam mu prodao. Potom sam kao njegov zaposlenik imao nesreću sa službenim kombijem i nakon toga sam dobio otkaz – tvrdi Marđetko koji je tada, 2008. godine, Igreca tužio na Trgovačkom sudu. Tada je i Igrec podigao protutužbu i od Marđetka tražio malo manje od 50.000 kuna odštete zbog slupanog kombija, ali tu je tužbu sud odbacio.
– U svibnju 2008. godine dobio sam presudu Trgovačkog suda prema kojoj mi je Igrec dužan uplatiti 116.000 kuna i kamate. No, sudac koji ju je donio neprestano je otezao s pravomoćnošću presude i sada se dogodila apsurdna situacija da je Igrecova tvrtka Kruhek otišla u stečaj, a ja sam ostao bez svog novca. Lani u listopadu dobio sam pak rješenje Trgovačkog suda kojim me obavještavaju da se prekida postupak kojim tražim 116.000 kuna jer je nad Kruhekom otvoren stečaj! – ogorčen je Marđetko koji nam je dostavio i to rješenje Trgovačkog suda.
I "Kruhek" umiješan
Marđetko iznosi sumnju da je Igrec, koji je bio i šef varaždinskog HDZ-a, a u Fini slovi kao čovjek bivšeg glavnog tajnika HDZ-a Ivana Jarnjaka, političkim vezama možda mogao utjecati na takav rasplet situacije. Zanimljivo je da je i tvrtka Kruhek, jedna u nizu u Igrecovu vlasništvu, umiješana i u gospodarski kriminal od 2,5 milijuna. Igrec i njegova majka Anica, naime, preko njezinih Pekarni Ivanec sami su sebi, ali i Igrecovim tvrtkama, isplaćivali pozajmice i robu koje nikad nisu u cijelosti isplatili.
Penezi su nestali