OTKRIVAMO POZADINU
Hrvatska nije povukla ogroman novac za obnovu od potresa. Zagrebu propada čak 1,2 milijarde kuna?
Za točno 90 dana proći će dvije godine od potresa koji je na koljena bacio Zagreb i njegovu okolicu, a obnova obrazovnih ustanova, kao i svih drugih, napreduje puževim korakom. A rok istječe, i to doslovno, jer samo šest mjeseci preostalo je za prijavu projekata za sanaciju Fondu solidarnosti EU. Doznajemo detalje priče koja postaje sve neugodnija.
Komentara 62
DU
Inace je glavni problem u HR nerjeseni imovinsko pravni odnosi, neazurirane gruntovnice, upisi na tuđu imovinu i sl., tko to treba rijesiti i kako?? Bespravna gradnja isto problem, koji je zakomplicirao povlacenje novca i obnovu tim novcem.
DU
Kad se prvo krenulo s totalnim birokratskim sadizmom, dakle s Zakonom o obnovi koji od onih koji su žrtve potresa i izgubili su jedinu nekretninu traži 20-30 papira, humoristički i potvrdu da im je baka bila nevina pri stupanju u brak. I dogodilo se ono što se moglo i očekivati, umjesto dobrohotnosti vlasti - dočekali su ih nemilosrdni kreatori zakona koji su im osmislili nemoguću misiju, da iz pozicije naglo osiromašenih i ovisnih o drugima, moraju još stupati i putem posutim trnjem. Tako to ide kod nas... Birokracija se uvijek oholi!
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Elita postaje sve manje zainteresirana za EU novac jer su shvatili da je krađa gotovo nemoguća, a dugogodišnji zatvor je ozbiljna opcija 🤡