Nema dogovora

Hrvatske šume ne daju napušteni stacionar u Krnjaku za dječji vrtić

stacionar01_mab_kar_231010
Marin Bakić VLM
26.10.2010.
u 09:13

Za napušteni i 18 godina zapušteni objekt nedaleko od škole u karlovačkoj podružnici HŠ-a tvrde da ga koriste zaposlenici Šumarije Karlovac i povremeno radnici uprave.

Ako je istina da radnici Hrvatskih šuma koriste stacionar te tvrtke u Krnjaku, nije jasno što ondje rade, s obzirom na to da je zgrada gotovo potpuno devastirana. Upravo nju načelnik općine vidi kao budući dječji vrtić. No, prepreka je nevoljkost uprave Šuma, Podružnice Karlovac.

Tridesetak mališana
– Krnjak nema vrtić ni jaslice, a ima tridesetak predškolskih mališana koji borave u OŠ Katarine Zrinski, što je neprimjereno – kaže Rade Kosanović.
Stotinjak metara od škole, s glavnom prometnicom spojen makadamskim putom, udaljen je stacionar Hrvatskih šuma. Prvi je čovjek Krnjaka 10. studenoga 2008. godine zamolio dopisom upravu Šuma Karlovac da objekt daruje općini. Kao razloge tomu navodi 18-godišnje nekorištenje zgrade. Međutim, nekoliko dana kasnije voditelj uprave Šuma, Podružnice Karlovac, Zoran Sabljarić odgovara da to nije izvedivo.
– Ne možemo udovoljiti prijedlogu jer se radi o imovini Hrvatskih šuma, a za otuđenje bilo kakve nekretnine u našem vlasništvu potrebno je provesti postupak propisan našim i zakonskim aktima – stoji u Sabljarićevu dopisu.
Šef karlovačke podružnice Hrvatskih šuma nastavlja da je neosnovano tvrditi kako se stacionar ne koristi.

Sve je napušteno i zapušteno
– Koriste ga zaposlenici Šumarije Karlovac i po potrebi ostali radnici uprave Šuma – tvrdi Zoran Sabljarić.
Radnici Šuma, koje smo zatekli u Krnjaku, kažu da se stacionar ne koristi petnaestak godina te da su ga prije Domovinskog rata uglavnom rabili šumari iz Bosne i Hercegovine koji su radili na području Korduna. Na zgradi gotovo da nema nerazbijenog prozora. Unutrašnjost je vrlo zapuštena i objekt je mogući izvor zaraze, ako već i nije. Sanitarije su opustošene, a okoliš neuređen. Pronalazimo, međutim, očuvane stolove i stolce, koji su vlasništvo Hrvatskih šuma.

Kupili bi ga, ako treba
Rade Kosanović i dalje ne odustaje od stacionara i prihvatio bi da ga općini proda ili iznajmi iako je, tvrdi, općina dva puta spasila objekt od požara. Hrvatskim šumama uputili smo dopis u kojem se zanimamo ima li mogućnosti da se objekt ustupi općini. Odgovor očekujemo.

Komentara 3

BU
BukiZG
13:20 26.10.2010.

Jednostavan recept za promjenu ponašanja svih direktora državnih firmi. Otpustiti, poslati na burzu i zabraniti im zapošljavanje u svim državnim firmama i institucijama.Tako se više neće događati ovakve stvari.

KI
kilkenny
14:02 26.10.2010.

Nije mi jasno u čemu je vic. Dajte se ljudi malo skulirajte, ne živite više u socijalizmu gdje su ovake stvari prolazile. Ako netko ima nešto u svome vlasništvu nije dužan nikome ništa dati ni pokloniti. Kakve ima veze da li je objekt zapušten ili ne? Nalazi se u vlasništvu HŠ, to što su te HŠ javno poduzeće u vlasništvu države daje dodatnu težinu tako da ne mogu oni samo tako rasprodavati/darovati državnu imovinu.....

Avatar protivkomunista
protivkomunista
15:30 26.10.2010.

a čime su to srbi zaslužili da dobijaju sve gratis možda s tim što su tate tih mališana slale granate na duguresu i karlovac pa zašto onda hš ne daju svoju zgradu karlovcu na korištenje ako ćemo tako bar suu tate iz karlovca branile taj grad za razliku od krnjačlija pa se i sad hvale dasu zadnji napustili položaje pred oluju.

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije