ISTRAGA Jozo Pranjić iz Varaždina ogorčen je sudstvom

Još istražuju smrt hranitelja obitelji

05.02.2009.
u 18:24

VARAŽDIN – Jozo Pranjić iz Varaždina ogorčen je sudstvom, ističući da istraga protiv odgovornih za tragičnu smrt njegova nećaka Josipa Pranjića (26) iz Petrinje, koji je poginuo 30. lipnja 2007. godine tijekom izgradnje proizvodne hale PIK Vrbovca u Vrbovcu, jako dugo traje.

Mladić je, naime bio zaposlenik zagrebačkih Mihael interijera i jedini je izdržavao siromašne roditelje, koji gotovo i nakon dvije godine od sinove smrti skrhani tugom i boli jedva preživljavaju sa samo 640 kuna socijalne pomoći. Roditelji su teško podnijeli sinovljevu smrt. Iako je prošlo skoro dvije godine od njegove pogiblje, još se ne mogu prisiliti ući u njegovu sobu.

Svjedok poginuo
– U tom poduzeću u vlasništvu Gorana Keserovića radio je pola godine izolaterske i krovopokrivačke radove. Te su subote po Keserovićevu nalogu otišli na gradilište u Vrbovec. On je otišao na krov i počeo rastezati najlon za postavljanje izolacije preko limenog krova. Nije vidio otvor ventilacije promjera metar što ga je nezaštićeno ostavilo poduzeće Solarvent koje je radilo ventilaciju.

Dva dana ranije na sastanku koodinacije gradilišta Stevo Laković, voditelj gradilišta zagrebačke Tehnike, glavnog izvođača radova, rekao je da zaposlenici Mihael interijera mogu na krovište tek 3. srpnja kad budu zaštićeni ventilacijski otvori. No, radi ubrzanja radova, Keserović je unatoč dogovoru poslao svoje zaposlenike ranije na krov. Moj nećak Josip pao je sa 10 metara visine i na mjestu ostao mrtav.

Jedini zaposlenik Zoran Antunović, koji je trebao biti svjedok i koji se za razliku od drugih nije bojao svjedočiti o tome, poginuo je godinu dana kasnije na sličan način kao i moj nećak – ogorčeno će Pranjić, dodajući da njegovu bratu nitko još iz poduzeća pokojnog sina nije vratio ni radnu knjižicu. Pogreb je on platio jer roditelji nisu imali novaca, a iz poduzeća se nitko nije javljao. Međutim, Jozo Pranjić najviše od svega ogorčen je na naše pravosuđe.

Spis kod tri suca
– Istragu je najprije vodio istražni sudac Vinko Mioč, koji je poslije premješten na drugo radno mjesto. Slučaj je preuzela sutkinja Ljubica Magdalenić koja je nakon nekog vremena otišla u mirovinu. Onda je slučaj dodijeljen sutkinji Ljiljanki Maletić, koja je završila na osmomjesečnom bolovanju.

Slučaj je još kod nje, no ništa nije učinjeno. Pokrenuli smo i parnicu za naknadu štete preko odvjetnice Branke Širac, no i to je još na početku. Odvjetnica Širac prestala se baviti tim poslom, pa je predmet preuzeo odvjetnik Branko Kovačević. Ništa se ne događa.

Sumnjam da je riječ o nečasnim radnjama i zamolio bih državnog odvjetnika Mladena Bajića, ministra pravosuđa Ivana Šimonovića i Dinka Cvitana iz USKOK-a da se uključe u istragu – očajno će Jozo Pranjić, kojeg najviše zanima hoće li napokon pobijediti pravda koja je očito jako spora u slučaju njegova nećaka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije