Za Hrvatsku je linija razgraničenja na kopnu s Crnom Gorom riješena, dok za Podgoricu nije.
Zagreb smatra da je poluotok Prevlaka hrvatski, jer slijedi i odluku Badinterove komisije da republičke granice postaju državne, kao i katastar te niz sporazuma, uključujući i onaj iz 2002. o privremenom razgraničenju, dok Podgorica ne dijeli to mišljenje.
Što se tiče morske granice, obje se države slažu da je tek treba utvrditi. Te su tvrdnje izrečene nakon bilateralnog sastanka hrvatskog ministra vanjskih i europskih poslova Gordana Grlića Radmana i njegovog crnogorskog kolege Đorđa Radulovića jučer u Podgorici.
Crnogorska strana pokušala je umanjiti značaj granice, ne nazivajući je sporom, već otvorenim pitanjem između dvije države s kojim su se suočavale i još se suočavaju i druge europske države, što ne sprečava dobrosusjedske odnose i suradnju. Iza tog pomirljivog tona zasigurno stoji i određena očekivanja o tome kako će se neriješeno granično pitanje jedne države kandidatkinje, Crne Gore, odraziti tijekom pregovora za ulazak u EU, posebice nakon što je Bruxelles, nakon instrumentalizacije bilateralnog pitanja granice od strane Slovenije te blokiranjem i otežavanjem ulaska Hrvatske u EU, rekao da više neće uvoziti granične probleme.
Obje države su se pokazale spremnima za rješavanje pitanja granice, no takvi odgovori dolaze već 20-ak godina. Ponovno se govori o osnivanju i susretu komisija koje bi se trebale naći u dogledno vrijeme, no treba reći i da je posljednji takav sastanak održan prije više od pet godina.
Hrvatski ministar ponovio je i u Crnoj Gori da još tražimo nestale te pružio podršku Hrvatima u Boki Kotorskoj. Posjetom Crnoj Gori zaokružena je turneja po zemljama jugozapadnog Balkana radi davanja podrške europskim integracijama tog prostora.
Strašni prizori! U Londonu gori neboder, 100 vatrogasaca se bori s vatrom u zgradi s 19 katova
Ko njih hebe. Odluka Badinterove komisije je jasna , a oni neka pivaju šta ih je volja.