Još u vrtićkoj dobi čitali su knjige koje će njihovi vršnjaci sresti tek u školi. Listali su atlase, rješavali složene matematičke zadatke i roditeljima postavljali "čudna" pitanja o dalekim gradovima i programskim jezicima. Danas su učenici i državni prvaci. Maštaju o tome da će otkriti lijek protiv HIV-a, da će raditi u nekom znanstvenom institutu i krenuti putovima nobelovaca Preloga i Ružičke.
Na tisuće učenika osnovnih i srednjih škola proteklih je mjeseci sudjelovalo na natjecanjima i smotrama u više od 30 kategorija. Prvake u lipnju čekaju "Oskari znanja" Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta te Agencije za odgoj i obrazovanje. Prošle godine dodijeljeno ih je čak 336, a godinu prije 190. Koliko će ih biti ove godine, doznat će se idućih dana.
Čestitke, naravno, zaslužuju i učenici koji nisu bili prvi, ali su se tijekom školske godine, izvan nastavnih sati, sa svojim mentorima marljivo pripremali za natjecanja. Sa svima njima, malim genijalcima, budućnost se čini svjetlijom.
>>Priče učenika prvaka pročitajte u tiskanom izdanju Večernjeg lista ili prelistajte u e-izdanju Večernjeg lista
>>Još smo učenici, a nude nam posao u Njemačkoj
majstor beti trebao je djeci preporučiti vrlo djelotvoran i motivirajuću činjenicu da samo učenjem i učenjem mogu upisati Harvard, Yale i dobiti pune stipendije i služit se knjižnicama koje imaju po 15 i 12 miliona naslova dok naša sveučilišna ima 2,5 miliona naslova - biti među svjetskim liderima i snjima podjeliti i razmjenjivati vrhunska znanja. isto im može reći ( ako zna a ne zna ) da ih ameri neće pitati ni za tateka ni za mameka. djeco naprijed i riješite se ove hrvatske intelektualne more gdje drđavu vode likovi koji su studirali desetke godina i diplomirali s minus dva!!!! hrabro naprijed i isplati se pomučiti i truditi - vani će vas sigurno nagraditi!!