Mnogi matematičari reći će kako je najveća ljepota u brojevima. Ali, mogu li brojevi biti lijepi i običnom čovjeku? Odlučujući je kriterij ljepota, reći će Godfrey Harold Hardy, ružna matematika nema stalno mjesto na ovome svijetu. I tu na red dolaze inženjeri. Vjerojatno velika većina nas zna tko je svjetski prvak u nogometu, teniski broj jedan ili prvak NBA u košarci. No znamo li tko je projektirao i napravio najljepše svjetske građevine, poput mosta Salginatobel u Švicarskoj koji je dobio međunarodnu nagradu za povijesno dostignuće koju dodjeljuje Američko društvo civilnih inženjera? Vjerojatno ne.
Mnogi od ovih iznimno kreativnih ljudi ostaju nepoznati široj javnosti iako njihovi radovi ostaju zabilježeni u povijesti sve dok postoje. Kako bi izgledao svijet da nema njih ili da nema dostignuća u mehanici, kemiji, fizici, matematici…?
Vjerojatno ne bismo imali tekuće vode ili telefona, GPS-a, automobila… Inženjeri su ti koji matematička otkrića stavljaju u kontekst čineći ih korisnima svakome. Danas oni to mogu uz najmanje troškove jer se sve simulacije prije gradnje mogu izraditi na računalu – računalu koje je osmislio jedan matematičar. Nerijetko će baš matematičari prijeći granice mašte i tehnologije da bi upravo njihovo djelo bilo najtrajnije zabilježeno u povijesti.