Otkako je sudac Radovan Dobronić izrekao povijesnu presudu u slučaju Franak, telefoni u istoimenoj udruzi ne prestaju zvoniti.
Ljude zanima hoće li imati pravo na odštetu ako su kredite u švicarcima već otplatili, što j"s kreditima koji su otkazani, što s budućim ovrhama koje ih čekaju zbog neplaćanja “nesretnih” kredita.
Javljaju se i oni koji su se zbog neplaćanja spornih kredita već morali iseliti iz svojih domova. A jedno od češćih pitanja je i kako se učlaniti u udrugu Franak koja trenutačno broji 12 tisuća članova.
"Samo u petak nazvalo me sigurno stotinjak ljudi i pitalo za učlanjenje. Od 12 do 17 sati svaku minutu primao sam nekakav poziv. Isto je i s ostalim koordinatorima, a gdje su još poruke putem Facebooka, e-maila..." kaže Damir Šlogar, član Upravnog odbora udruge Franak.
No sav taj posao, dodaje, ne pada im teško. I do sada su svi angažirani u udruzi odradili više desetaka tisuća sati bez zarađene lipe. Uskoro se šire pa će uz središnji ured u Zagrebu i regionalni u Zadru, uz Split, Čakovec, Bjelovar i Koprivnicu, ispostave dobiti i Rijeka, Vukovar, Šibenik i Pula.
Lako je moguće da udruga i nakon što presuda postane pravomoćna nastavi s radom. Kandidata s kojima bi se borili ne manjka.
>>Pobjeda Potrošača nad bankama i u stranim medijima