Ivan Klarin (SDP) od jeseni više neće biti saborski zastupnik jer smatra da kao načelnik Općine Tisno više ne može kvalitetno obnašati dvije funkcije, a mandat vraća SDP-u, potvrdio je poslijepodne za Hinu.
"Odlazim iz Sabora, ali ostajem u SDP-u te nije isključeno da u budućnosti budem na nekoj stranačkoj funkciji na lokalnoj razini. O tome još nisam zaključio, a iz Sabora sam otišao jer ne volim raditi ništa u čemu ne mogu biti sto posto. Nemoguće je kvalitetno obnašati dužnost saborskog zastupnika i istovremeno biti načelnik jedne općine te tri puta tjedno voziti u Zagreb i natrag," kazao je za Hinu Klarin.
Mandat vraća stranci
Vijest da odlazi iz Sabora Klarin je objavio na Facebooku. "Na početku jesenskog zasjedanja podnosim ostavku na mjesto zastupnika u Hrvatskom saboru. Proteklih šest godina obnašao sam časnu dužnost zastupnika u Hrvatskom saboru, a istodobno dužnost načelnika Općine Tisno, i tako došao do točke kada te dvije važne dužnosti ne mogu više istodobno kvalitetno obnašati i ovo je jedini i glavni razlog ovakve odluke", napisao je.
"Kako je Općina Tisno jedna od većih jedinica lokalne samouprave u Šibensko-kninskoj županiji i kako smo trenutno pojačali svoje aktivnosti na aplikacijama na europske fondove, što mi je trenutno prioritet i što će u budućnosti zahtijevati puni angažman, posao zastupnika više ne bio primaran, što takvo mjesto ne zaslužuje", stoji u njegovoj objavi. Napominje kako je svjestan da činom ostavke gubi sva zastupnička prava i ističe da mu materijalna komponenta nije primarna. Dodaje da mandat vraća stranci i naglašava da njegove političke aktivnosti ne prestaju.
Umanjili mu paušal
Klarin je nakon izbora Davora Bernardića za predsjednika stranke podnio ostavku na mjesto predsjednika županijske organizacije SDP-a Šibensko-kninske županije. Zbog neopravdanih izostanaka sa saborskih sjednica u srpnju Odbor za izbor i imenovanja je Klarinu umanjio zastupnički paušal.
Odbor je odluku o umanjenju zastupničkog paušala donio za 26 zastupnika, od kojih najviše Klarinu, koji je izostao najviše - devet dana tijekom pola srpnja, koliko je Sabor u tom mjesecu radio.
Jel to ona poštenjačina koja je vlastitoj ženi dala koncesiju na pogrebne usluge?