Nakon što je nevrijeme stiglo je danas u poslijepodnevnim satima u Sloveniju, najavljeni pljuskovi s grmljavinom stigli u i do središnje Hrvatske.
Jaka kiša pala je i na području Karlovačke županije oko 17.30 sati, a u samom centru Karlovca srušilo se stablo na automobil, prenosi Radio Mrežnica. Zasad nema zabilježenih dojava o tuči.
Narančasti meteoalarm koji označava opasno vrijeme bio je proglašen za područje sjeverne Hrvatske, zagrebačke regije te Banovine, a Državni hidrometeorološki zavod najavio je ranije pljuskove s grmljavinom.
I sutra će vrijeme u Hrvatskoj biti nestabilno. U unutrašnjosti se ponovno očekuje naoblaka te pljuskovi s grmljavinom, dok bi pljuskova na Jadranu moglo biti u poslijepodnevnim satima.
- Na kopnu će sredinom dana zapuhati umjeren sjeverni i sjeveroistočni, na istoku i sjeverozapadni vjetar. Na Jadranu u noći i ujutro slaba do umjerena bura, podno Velebita i jaka, potom sjeverozapadnjak, u Dalmaciji i jugozapadnjak. Prema večeri bura u jačanju duž cijele obale. Najniža jutarnja temperatura zraka uglavnom od 14 do 18, na Jadranu od 18 do 23, a najviša dnevna većinom od 26 do 31 °C, samo u gorju malo niža - navode iz DHMZ-a.
>> VIDEO Ravnateljstvo civilne zaštite oglasilo se o sinoćnjem nevremenu: 'Padala je tuča veličine lješnjaka'
U Karlovcu tvrde da su zvonjavom crkvenih zvona i molitvama ne samo spriječili tuču već su i razbili oblake iznad grada. Bilo bi dobro čuti što kaže struka. Jer struka je do sada dala objašnjenje da su dosadašnje metode ativne obrane od tuče protugradnim raketama potpuno pogrešne. A u Karlovcu su djelotvorne očito stare i isprobne metode za koje nisu potrebni niti meteorološki radari. Jer se oblaci rasplinu čim se jave crkvena zvona i molitva. Rezultati hrvatskih istraživanja i metoda koji su postignuti u Karlovcu mogli bi poslužiti cijelome svijetu kao budući glavni svjetski model obrane od tuče.