Gradonačelnik Siska Dinko Pintarić ponudio je Vjekoslavu Majetiću, direktoru grupe Dok-ing, da upravo u Sisku počne proizvodnja prvoga hrvatskog električnog automobila, koji je izvrsno primljen na nedavnom Autosalonu u Ženevi, a ubrzo zatim predstavljen je i hrvatskoj publici. Poveznica između ovoga simpatičnog automobila budućnosti i Siska industrijski je dizajner i Siščanin Igor Jurić, koji je autor izgleda XD Concepta, za čiji je dizajn primio i pohvale renomiranih stručnjaka iz autoindustrije.
Ekstravagantni dizajn prototipa XD-a Igora Jurića, poznatoga otprije u svijetu autoindustrije, nastao je uz pomoć nove računalne tehnologije za samo tri mjeseca, a novu sportsku verziju ovog automobila Jurić namjerava nazvati upravo po svome rodnom gradu – Sisak.
I dok Dok-ing traži financijsku potporu za serijsku proizvodnju, sisački gradonačelnik pozvao je direktora Dok-inga Vjekoslava Majetića da ovaj mali gradski automobil na električni pogon počne proizvoditi upravo u Sisku.
– S obzirom na to da u budućoj proizvodnji vašega novog elektroautomobila, kao prvoga hrvatskog automobila na struju, prepoznajemo veliki gospodarski interes za naš grad, iznimno smo zainteresirani za pokretanje njegove proizvodnje u gradu Sisku, točnije u našoj južnoj industrijskoj zoni, specijaliziranoj za srednje i velike industrijske pogone koji su ekološki, ekonomsko i društveno prihvatljivi. U toj zoni Grad Sisak raspolaže s oko 500 tisuća četvornih metara građevinskoga zemljišta i razvija trenutačno projektnu ideju osnivanja razvojnog centra za dizajn – naglasio je gradonačelnik Pintarić, koji je direktora tvrtke Dok-ing također informirao o tradiciji grada Siska kao industrijskoga grada u kojemu je već desetljećima prisutno kvalitetno obrazovanje na Metalurškom fakultetu i Tehničkoj školi uz dostupnost kvalitetne visokoobrazovane radne snage. Iz Dok-inga zasad nema odgovora na taj poziv, no sasvim je sigurno da bez potpore države projekt serijske proizvodnje hrvatskoga električnog automobila neće biti lako ostvariti.
Automobil trenutačno stoji 30.000 eura. U Dok-ingu ističu kako bi u slučaju serijske proizvodnje cijena mogla biti manja 5000 eura. Lokalnoj pak zajednici serijska proizvodnja u Sisku značila bi nova radna mjesta, posebno za visokoobrazovane stručnjake, koji se u Sisku sada nemaju gdje zaposliti.
Ajde Pinky daj i nešto šoldi iz gradske blagajne---- bar naruči novi službeni auto od njih, tj kupi za gradsku upravu elektomobile!!!!!!!!!!