TRGOVAC LJUDIMA Tasim Kučević iz Tuzle i uoči izricanja presude pokazao svoju brutalnost

Pred sudom nokautirao tetu svoje žrtve

22.04.2009.
u 20:04

Zloglasni trgovac ljudima i svodnik Tasim Kučević šokirao je valjda i svoje najbliže suradnike kad je pred sudom u Sarajevu opalio pljusku sredovječnoj ženi S. M., koja je od siline udarca pala na pod.

Učinio je to nakon što mu je ona prišla i pokazala fotografije na kojima je Almira Čajić, njezina nećakinja, koja se prije 11 godina objesila u Italiji. Upravo se tog tuzlanskog zločinca sumnjiči da je Almiru još 1996. odvukao iz izbjegličkog kampa u hrvatskoj u Italiju i tjerao je na prostituciju. Nakon što je nesretnu ženu brutalno udario, mirno je ušetao u sudnici u kojoj mu je tada potvrđena kazna od 12 godina zatvora.

Bivši boksač
No, umjesto u zatvor, osuđenika su pustili kući dok mu ne nađu odgovarajući smještaj. I tek nakon snažnog pritiska javnosti, danas u tri sata ujutro policija ga je privela i strpala iza rešetaka. No, tu sada počinje i njegova drama. Njegova nevjenčana supruga Meliha Pjević nakon svega se pokušala otrovati uzimanjem prekomjerne količine tableta.

Tko je, zapravo, Tasim Kučević, omaleni bivši boksač? Za razliku od tuzlanskog ministra policije Seada Omerbegovića, koji je prije tri godine na Sudu BiH tvrdio da je Tasim Kučević dobar čovjek, Interpolova tjeralica, raspisana još 20. ožujka 1995. u Rimu, upozoravala je na njegovu okrutnost.

– Toliko je okrutan da je prostitutkama koje su radile za njega lomio ruke i noge – napisali su talijanski policajci. Još kao mladić otišao je k bratu u Italiju, gdje je razvijao “posao” s prostitucijom i trgovinom bijelim robljem.

Korištenje djevojaka
Kao prostitutke je koristio djevojke iz izbjegličkih centara u Varaždinu, obećavajući im posao u Italiji. U životopisu mu također stoji da je početkom rata sudjelovao u osnivanju paravojne Handžar-jedinice, čije je sjedište bilo u Zagrebu. Tek 1994. konačno dolazi u BiH, gdje ubrzo, zahvaljujući policijskim vezama, dobiva državljanstvo BiH.

Time se i zakonski zaštitio od izručenja Italiji, pa je zakasnjela policijska reakcija na Interpolovu tjeralicu bila suvišna. Godine 1999. otvorio je bar “Ševa” na divljoj tržnici Arizoni, koji je radio oko godinu dana. Kroz njega je, prema samom Kučeviću, prošlo oko 500 žena, a “sve su dolazile same jer smo bili korektni”.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije