Referendum ne može stajati više od 50 milijuna kuna, tvrdi Jakob Miletić, sudac Vrhovnoga suda i dugogodišnji zamjenik predsjednika Državnoga izbornog povjerenstva. Miletić kaže kako su u pravu predstavnici Vlade kad kažu da su izbori saborskih zastupnika 2007. godine stajali 155 milijuna kuna. Ali, od toga su 48 milijuna kuna dobile političke stranke za troškove promidžbe, a sad toga nema.
Osim toga, i svi su drugi troškovi manji za referendum nego za parlamentarne izbore. Mora se tiskati samo jedan listić, on ne mora biti u boji jer je samo jedan, na biračkim mjestima mora biti samo jedna kutija, nisu potrebni ni stručni timovi pri izbornim povjerenstvima koji su pomagali u pravnim pitanjima, automatska obrada podataka stajat će znatno manje jer je samo jedno pitanje i jedan listić. K tome, ovdje nema ni etičkog povjerenstva čiji je rad na predsjedničkim izborima stajao 116.855 kuna. Nema ni organizacije izbora u BiH i drugim zemljama, koji su trajali dva dana.
Miletić kaže i da bi bilo teško provesti volonterski rad u biračkim odborima, jer članovi dobiju 340 kuna naknade za sav rad oko izbora, od edukacije do cjelodnevna rada i brojenja glasova. Naime, kad bi taj rad bio besplatan, možda neki ne bi došli...