Gospodin Staljin stisnuo je ruku američkog predsjednika na samitu G20 u Indiji i zadovoljan objavio fotografiju kao svjedočanstvo čime je jako razveselio društvene mreže. Sovjetski diktator odavna je mrtav, ali na svečanoj večeri za sudionike samita G20 u New Delhiju, koji je bio potpuno vegetarijanski s posebnim naglaskom na proso, namirnicu posluženu u svim mogućim sljedovima, gost je bio i M.K. Staljin, ministar indijske države Tamil Nadu, koji je dobio priliku pozdraviti se s američkim predsjednikom Joeom Bidenom.
M.K. Staljin rođen je 1953. u Indiji tek nekoliko dana prije smrti Josifa Visarionoviča Staljina, i njegov otac nadjenuo je novorođenom sinu ime u čast sovjetskog vođe. Na vlasti od 1920. do 1953., Staljin je uspostavio totalitarni režim u Sovjetskom Savezu koji je usmrtio milijune ljude.
VEZANI ČLANCI:
Indijski Staljin objavio je na mreži X (bivši Twitter) fotografije sebe kako se rukuje s Bidenom, a uz njih stoji indijski premijer Narendra Modi.
"Sjajno, američki predsjednik susreće Staljina nakon Drugog svjetskog rata", jedan je od komentara na društvenoj mreži.
Attended the #G20Dinner at Kaveri Table hosted by Hon'ble President of India @rashtrapatibhvn. @POTUS @narendramodi pic.twitter.com/AbT5PenVru
— M.K.Stalin (@mkstalin) September 10, 2023
Sjedinjene Države i SSSR bili su saveznici u Drugom svjetskom ratu, ali nakon pobjede odnosi su zahladili i prerasli u Hladni rat. Indija, koja je bila nesvrstana država, približila se Sovjetskom savezu i Moskva je njezin glavni dobavljač oružja.
Vlastita imena nadahnuta ličnostima iz komunizma nisu rijetkost u Indiji, osobito u državi Tamil Nadu te u susjednoj Kerali, gdje je komunistička stranka vladala najvećim dijelom šest proteklih desetljeća.
Godine 2021., u Kerali se muškarac imena Engels oženio u nazočnosti svojih prijatelja koji se zovu Marx, Lenjin i Ho Ši Min. Iste godine, također u Kerali, oženio se muškarac koji se zove Socijalizam, a na svadbi su bila njegova braća Komunizam, Lenjinizam i Marksizam.
Postavljanje Bidena za predsjednika duboko država je dala do znanja da predsjednik više nije figura koja je bitna za Ameriku nego oni vojno industrijskog kompleksa i korporacije