Stručnjaci s američkog Sveučilišta Princeton napravili su simulaciju nuklearnog rata između Rusije i SAD-a. Prema znanstvenicima, u ranim satima sukoba poginulo bi 34 milijuna ljudi, a ozlijeđenih bi bilo oko 57 milijuna. I to ne računajući one koji bi stradali od radioaktivne kiše.
Simulacija predviđa da bi rat započeo kao konvencionalni, ali bi eskalirao u totalni rat.
Druga faza bi tako, prema njihovim predviđanjima bio taktički nuklearni rat. Rusija bi u ovoj fazi mogla upotrijebiti svojih 300 nuklearnih bojevih glava pomoću raketa i aviona kratkog dometa, na što bi NATO odgovorio s oko 180 bojevih glava. To bi Europu pretvorilo u pepeo, prenosi Russia Beyond.
Kada bi Europa bila potpuno uništena, SAD bi pomoću 600 bojevih glava sa svog teritorija pokušao uništiti ruske nuklearne snage. Isto bi pokušala i Rusija putem svojih preživjelih podmornica. U stotinama udara koji bi uslijedili, glavni ciljevi bi bili veliki gradovi, a na svaki od 30-ak najnaseljenijih gradova moglo bi pasti i do desetak bojevih glava.
Znanstvenici kažu da su ovaj simulator napravili na temelju stvarnih podataka o nuklearnim arsenalima obje strane.
Pogledajte i ovaj video: Nuklearne prijetnje Sjeverne Koreje
Po ono malo znanja koje imam na kraju nebi bilo preživjeli jer i oni koji nebi stradali brzo bi zavidjeli mrtvima. Pitam se koja korist od takvog rata.