RESTORAN MEANDAR

Kad se chefovi iz Indonezije dohvate domaće pašte sa škampima, to je čudo

Novi restoran Meandar u Muzeju suvremene umjetnosti
Foto: Davor Puklavec/PIXSELL
1/28
19.12.2019.
u 08:52

Provjerili smo što se jede u novome restoranu u zgradi Muzeja suvremene umjetnosti

Vatromet boja na tanjuru – tako možda najbolje ravnateljica Muzeja suvremene umjetnosti Snježana Pintarić opisuje ponudu restorana koji je nedavno otvoren u sklopu njegova novozagrebačkog kompleksa. Nazvan je Meandar, a godinu dana nakon odlaska prethodnih najmoprimaca otvorio ga je ugostitelj Tomislav Vuk, čija je vizija bila spojiti azijsku i mediteransku kuhinju pa je tom fuzijom oduševio i djelatnike i posjetitelje MSU.

– Ljudima je danas posjet muzeju cjelokupni doživljaj pa im, osim vrsne kulturne ponude, morate osigurati i užitke za druga čula – kaže Snježana Pintarić dodajući kako je u restoranu nedavno guštao i njemački umjetnik Oliver Kosak, koji je odabrao tikvice s bundevom te mnoštvom povrća.

Uživa u svježem zraku

Prvi čovjek Meandra, pak, u ugostiteljskom je biznisu gotovo 30 godina, vodio je, ističe, konobu Dida, gdje je stekao veliko iskustvo s ribljim menijem, prije dvije godine obnovio je Staru vuru, a osim hrane, velika su mu ljubav putovanja. Veoma je zavolio Indoneziju, svidjele su mu se i tamošnje ljepotice pa se dva puta ženio, a Faizah Balfast, sadašnja gospođa Vuk, radi s njim u Meandru. Iz posljednjeg posjeta Indoneziji vratio se i s dvojicom kuhara koji su radili za hotele s pet zvjezdica te pripremali delicije za kraljevsku obitelj u Dubaiju.

FOTO Pogledajte kako izgledaju specijaliteti restorana Meandar

Novi restoran Meandar u Muzeju suvremene umjetnosti
1/16

Jedan od njih, Deden Suherlan, ne skida osmijeh s lica dok pozira sa svojim malim kulinarskim remek-djelom, salatom Angel Hair Root koja se sastoji od naribanog celera, mrkve, rotkvice i soka svježe cijeđenog limuna, te carpacciom od dimljene tune, koja je također hit. Govori i kako živi u Sigetu i uživa u svježem zraku, što teško da ćete čuti od bilo kojeg drugog stanovnika Novog Zagreba, dok Vuk objašnjava kako je u kreiranju jelovnika imao puno povjerenje u svoje indonezijske chefove.

Stvar je u začinima

– Prvo sam mislio da ću prekopirati Vuru, ali onda sam vidio njihovu prezentaciju i dao im da rade što žele. Kad naša pašta sa škampima, primjerice, prođe kroz njihove ruke, ima potpuno drugačiji okus. Jer koriste 20-30 vrsta začina te razno bilje i klice, ali i amarant, koji je ovdje novitet – ističe Vuk.

Gostima se zasad nudi 12 jela u šest rotacija, a meni će sezonski nadopunjavati. Trenutačno su popularni carpaccio koji rade od nekoliko vrsta domaće, friške ribe, zatim tartar od lososa s osvježavajućim krastavcima, mangom i avokadom, škampi à la Meandar servirani na limeti uz amarant, kaneloni od tikvica i krumpira, pureća prsa punjena rikotom i špinatom uz pire od bundeve... A tu su i kineski rezanci sa škampima i curryjem ili medaljoni od bifteka s teriyaki umakom, pohanom palentom, prženim lukom i baby povrćem. Što se tiče cijena, predjelo se može dobiti za pedesetak kuna, a za glavno jelo obično se izdvaja osamdesetak.

VIDEO Najšokantnije i najzabavnije snimke 2019.: Prizori s Visa posebno su vas ostavili u čudu

Novi restoran Meandar u Muzeju suvremene umjetnosti
1/37

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije