nema milosti

Za naplatu dugova Bandić uzima nakit, automobile, dionice...

'20.12.2010., Gradska skupstina, Ulica sv. Cirila i Metoda 5, Zagreb - Prijedlog proracuna Grada Zagreba za 2011. Prijedlog odluke o izvrsavanju Proracuna Grada Zagreba za 2011. Prijedlog projekcije P
'Sanjin Strukic/PIXSELL'
22.03.2012.
u 20:30

Na ime komunalne naknade, doprinosa, spomeničke rente i zakupnina Grad potražuje dvije milijarde kuna

Skoro dvije milijarde kuna duga na ime komunalnih naknada, doprinosa, spomeničke rente, zakupnina i najamnina gradonačelnik Milan Bandić odlučio je naplatiti na jedinstven način. Dužnici će tako svoj dug Gradu moći podmiriti ustupanjem svojih nekretnina, nakita, dionica, automobila, autorskih prava, svega što Grad može prodati na tržištu! Stoji tako u prijedlogu odluke o naplati dospjelih, a nenaplaćenih potraživanja koji je gradonačelnik Milan Bandić uputio na usvajanje Gradskoj skupštini. Nadalje, u odluci stoji i da su dužnici kao iskaz volje za plaćanje duga prema Gradu Zagrebu obvezni uplatiti pet posto iznosa glavnice duga. Također, Grad bi dužnicima omogućio obročnu otplatu na rok od jedne do pet godina, a svima koji bi jednokratno uplatili dug otpisale bi se kamate. Dužnik je i obvezan priložiti jedan ili više instrumenata osiguranja, među kojima je čak i bjanko zadužnica. Sve to nadziralo bi Povjerenstvo koje bi činilo ukupno sedam članova. 

– Oni koji žele biti partneri grada, a u situaciji su da duguju Gradu, dati će se prilika da to dugovanje riješe – komentirao je prijedlog odluke zastupnik Jurica Meić. Zastupnici su složni da je Grad već trebao riješiti te dugove, ali to nije učinio. Ukoliko Gradska skupština prihvati gradonačelnikov prijedlog, dužnici će morati najkasnije do 15. srpnja poslati zahtjev i detaljno obrazložiti na koji način planiraju podmiriti svoj dug Gradu. 

– Do tog roka dužnici moraju uskladiti dug sa službama koje vode i prate naplatu potraživanja Grada, predložiti način plaćanja duga i dostaviti sredstva osiguranja radi naplate potraživanja Grada Zagreba – stoji u obrazloženju odluke. Podsjetimo, Večernji list već je pisao o najvećim dužnicima. Prema podacima Grada od 31. listopada 2011. rekorder u dugovanju za komunalni doprinos je Centar Bundek, koji duguje oko 29 milijuna kuna. Investitor Centra Bundek, Stipić grupa, u siječnju nam je poručio da svoj dug otplaćuju u ratama te da će sve što su dužni Gradu otplatiti do kolovoza ove godine.

Među neplatišama za spomeničku rentu predvodi TŽV Gredelj sa 6,6 milijuna kuna, slijedi Varteks sa 1,2 milijuna kuna duga, a među dužnicima su i gradske tvrtke poput Autobusnog kolodvora i Tržnica Zagreb.

Ključne riječi

Komentara 17

GR
grabice
23:11 22.03.2012.

.......nemojte dirati ne platiše ...derite platiše..... .....ionako oni plaćaju sve moguće parazite u ovoj državi..... .......jer bi ljudi mogli doživjeti traume.......šok.... .........

CH
chemica
23:18 22.03.2012.

Zagreb već sad možemo preimenovati u Bandićevu Palanku. Uveden je harač i na disanje, a sada imamo i plaćanje \"u naturi\" kao nekaj \"čist normalnoga\". Daj što daš. Još samo nedostaje nabijanje \"buntovnika\" na kolac Banu pod repom, da se privuku turisti. Sva sreća da su ove naše \"poturice\" na vrijeme uzele \"sultanove\" dukate pa nepoćudnih u ovom jadnom gradu više ni nema. Svi su kupljeni. Osim tih par novinara. Tko će dignuti glas protiv ove bande? Nitko. Ama baš nitko.

VE
Vexans
21:30 22.03.2012.

Ćao Mile,gradonačelniće metropole ,Zagreb grada !Viđaš li ti brate mili da ni zmija ne može sakrit noge kad joj se god prohtije? Ti osnivaš povjerenstvo za naplatu!Tako brate dok se Vlasi ne dosjete!Svaka ti je na mjestu!Ma dobro reće Mile ono o slijedećim izborima!E,sad znam za kog ću glasat!

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije