Jasenko Hadžić imao je samo pet godina kada je napustio rodni Ključ te je s obitelji otišao u Dansku. Sve se to događalo dok je u BiH bjesnio rat. Obitelj je odlučila ostati u Danskoj iako su imali ponudu da se presele u SAD. Procijenili su da je Danska zemlja s uređenim zdravstvom, obrazovanjem i političkim sistemom te su zaključili da ova zemlja pruža dobre podloge za odgoj djece.
Bila je to dobra odluka i Jasenko je dobro iskoristio sve mogućnosti. Oduvijek je volio brojeve a matematičke zadatke rješavao je s lakoćom. Diplomirao je matematiku i statistiku, a magistrirao financije i ekonomiju. Sada s 31 godinom ima vlastitu kompaniju Tame u kojoj je suosnivač i izvršni direktor.
Kompanija je počela kao startup s misijom da ljudima olakša organiziranje događaja.
- Uzbuđen sam jer je u travnju ove godine i službeno pokrenuta web stranica koja služi kao svojevrsni alat svim organizacijama, pojedincima i timovima koji organiziraju moderne događaje da na toj platformi predstave svoj 'proizvod' i isplaniraju događaje bez greške - kazao je Hadžić za Klix.ba.
Ideja za kreiranje ove internet stranice, koja je nastala u travnju 2016. godine, podržalo je pet skandinavskih biznismena s čak 550 tisuća dolara.
- Kada smo pokrenuli startup nije bilo povratka. Iako je pred nama bilo mnogo posla i napornog rada uspjeh smo postizali postepeno - rekao je Jasenko.
Kaže kako je jedan od razloga koji ga je potaknuo da se bori i uspije u životu 'zahvalnost prema roditeljima' te mogućnost da im pomogne zahvaljujući svojem uspjehu.
- Moja inspiracija je moja obitelj i ovdje, ali i u BiH. I sve što radim je zbog njih jer su cijeli život imali veliki utjecaj na mene - rekao je Hadžić.
Za Klix.ba je ispričao i kako se morao prilagođavati u potpunosti te učiti novi jezik i kulturu.
- Iako tada misliš da ne može biti gore onda se dogode stvari koje život u potpunosti promijene. Tijekom mog studiranja otac mi je obolio od raka i sva ta iskustva su me u jednom momentu povukla na dno, međutim, iz njih sam izašao jači", kazao je Jasenko.
Ispravka: Gospodin o kome je članak napisan nije izbjeglica, već je prognanik. On i njegova familija su protjerani/prognani iz rodnoga grada.