Željko Markota, jedan od suvlasnika ustanove Otok znanja, zatražio je od Agencije za upravljanje državnom imovinom da održi javnu sjednicu o Otoku znanja, jednoj od krupnijih privatizacijskih pogrešaka i trakavici koja čeka epilog već tri godine. Budući da je očito propao i posljednji pokušaj da se priča s Otokom znanja završi tako da PBZ preuzme 88,86 posto dionica od te ustanove koja je vlasnik hotela Koločep na istoimenom otoku, Željko Markota predlaže otvorenu sjednicu na koju bi bili pozvani svi zainteresirani u tom slučaju. Podsjetimo, Markota, Siniša Grgić i Davor Lauc, osnivači ustanove Otok znanja, koji su se u međuvremenu posvađali i razišli, 2005. godine kupili su hotele Koločep iako njihova ponuda financijski nije bila najbolja, ali je ideja o stvaranju otoka znanja, razvijanju konferencijskog turizma itd. ocijenjena najboljom.
No privatizacijski ugovor nije se poštovao, a Markota se razišao s partnerima te predložio da se hoteli vrate državi. Hrvatski fond za privatizaciju, sada AUDIO, u načelu je bio pristao na raskidanje ugovora i preuzimanje hotela, ali nije pristao na to da država povratom te imovine ima veće financijske troškove.
– Do danas se u tom predmetu nepotrebno izgubilo više od tri godine, što je donijelo veliku štetu, ponajviše hotelu i životu na Koločepu – tvrdi Markota.
U agenciji tek poručuju da su zaprimili zahtjev te da će odluku o održavanju javne sjednice donijeti kad ustanove njegovu opravdanost. Ostaje pitanje zašto sjednica zaista ne bi bila javna...
Ovo je potpuno transparentan slučaj u privatizaciji! Nikakva javnost nije potrebna, jer ako se u nešto što je već transparentno uvede dodatna transparentnost, onda stvar postaje pretransparentna, a što je opet štetno. Bravo AUDIO, bravo gospođo Galić. Tako treba. SS transparentnošću i javnosti s oprezom i samo po potrebi.