Podaci koje je prikupio GfK pokazuju da je tijekom 2011. godine oko 15 posto Hrvata redovito prelazilo granicu zbog kupnje, a gledano po regijama najviše su u inozemstvo išli Istrani, Primorci, Gorani i Slavonci, a najmanje stanovnici Zagreba i njegove okolice.
Po visini mjesečnih primanja najmanje su u kupnju u inozemstvo išli oni s primanjima do 1800 kuna, ali i oni s primanjima koja premašuju 11 tisuća kuna, a najčešće oni koji zarađuju od 5,5 do 8 tisuća kuna i oni čija je plaća između 3,5 i 5 tisuća kn.
Najčešće se kupovala odjeća i obuća, što je kupilo od 55 posto do 67 posto ispitanih, a slijede proizvodi za osobnu higijenu, što je kupilo od 24 do 28 posto ispitanih, sredstva za čišćenje u kućanstvu, što je kupilo od 21 posto do 33 posto ispitanih. Kupovalo se i meso, mlijeko i mliječni proizvodi, bezalkoholna pića, kava i cigarete. U manjoj mjeri kupovali su se lijekovi, bijela tehnika, elektronika i namještaj.
Isplati se kupovati u BiH, sve je jeftinje, šećer 4,7 kuna ,mlijeko 3,5 kuna,brašno,meso,kompletni špeceraj a i PDV je manji. Kupujmo u BiH