Zbog zahtjeva za provođenje predstečajne nagodbe Magma je izradila plan restrukturiranja do 2017. godine. Prema podacima od kraja rujna tvrtka je imala potraživanja od 21,4 milijuna kuna, a obveze iznose 558,9 milijuna kuna, odnosno manjak likvidnih sredstava je visokih 537,5 milijuna kuna.
Najviše Magma duguje povezanim tvrtkama, 170,6 milijuna, dobavljačima 160,3 milijuna kuna, obveze zbog neiskupa vrijednosnih papira su 68 milijuna, nešto više su dugovi državi, a bankama i drugim financijskim institucijama duguju 34,1 milijun kuna. Prema planu, ta potraživanja, osim plaća i obveza prema državi, pretvorila bi se u vlasnički udjel u Magmi pa bi na kraju ove godine vjerovnici bili vlasnici 85 posto Magme. U ovoj godini Magma planira uprihoditi, pretežito na domaćem tržištu, 16,5 milijuna kuna, a najveći prihod očekuje se od Turbo limača.
Najveći rashodi bit će u 2013. godini za plaće, a planiran je broj zaposlenih 40 osoba. Samo u ovoj godini tvrtka bi imala negativan novčani tijek od 11,4 milijuna kuna. Potreba za financiranjem u ovoj godini bila bi deset milijuna kuna. Do 2015. godine planira se podmiriti sav dug zaposlenicima i sva davanja državi, odnosno doprinosi i porezi.
U 2014. godini planirani su i prihodi s inozemnog tržišta, a ukupna zarada od prihoda 90 milijuna kuna. Neto dobit bila bi 4,7 milijuna kuna. U 2015. godini prihodi bi pak porasli na 300 milijuna kuna. U 2016. godini već oko 77 posto prihoda od prodaje bilo bi s vanjskog tržišta. Operativni troškovi smanjivali bi se u odnosu na rast prihoda, zbog čega bi i EBITDA bila bolja.
Uprava između ostalog predlaže da vjerovnici koji imaju zalog nad nekretninama ili pokretninama u vlasništvu Magme provedu zamjenu potraživanja umanjenu za revaloriziranu vrijednost, dok bi preostali iznos bio pretvoren u kreditni aranžman. Konkurentnu proizvodnju Magma planira ostvariti proizvodnjom za djecu i poslovne korisnike, i to tehnologijom 3D printera.
Temeljni kapital Magme iznosi 67,7 milijuna kuna, a nominalna je vrijednost dionice 10 kuna. U srijedu je cijena na burzi zaključena na samo 70 lipa, a najniža je bila svega 40 lipa početkom prosinca. Prije pet godina cijena je bila visokih 225 kuna.
>> Radnice Magme ne primaju plaću i ne mogu do radnih knjižica
>> Pad Magme: A vrijedila je 1,5 milijardi kuna
Hahahaha a MAGMA ništa ne vrijedi jer puno više duguje