Nakon jedne afere s plagijatom, ovo je točka na i nakon koje će građani reći pa kakav je to Ustavni sud na čijem je čelu takav predsjednik. Želi me se diskreditirati kako bi se preko mene utjecalo na Ustavni sud, koji treba odlučiti o ponovnoj suspenziji Obiteljskog zakona. To neće proći i pod cijenu funkcije suca i predsjednika – obrazložio je Miroslav Šeparović pozadinu optužbi nakon objave knjige prof. dr. sc. Vjekoslava Miličića da je M. Š. u svom doktorskom radu na 230 stranica plagirao desetak stranica rada prof. dr. Aleksandre Korać-Graovac i skupine autora knjige Obiteljsko pravo. O plagijatu bi bila riječ, kaže, da je tuđe tekstove prikazao kao svoje.
– Ali, o tomu nema govora, već je prof. Miličić krivotvorio dijelove moga doktorskog rada, a Jutarnji list pogrešno tumači pisanje fusnota. I prof. Dubravka Hrabar rekla im je da postoje tri načina citiranja, a ja sam se koristio preglednijim i boljim, s uvlakama dijelova teksta koji citiram, te fusnotom na kraju citata u kojoj navodim autora, djelo i ono što je bitno – stranice koje citiram.
Prof. Miličić u svojoj je knjizi neke fusnote izostavio, a recimo nakon jednog citata 160. fusnotu je izbrisao. Novinarka Jutarnjeg lista to perfidno i neprofesionalno prikazuje pa preuzima i tvrdnju prof. Miličića da sam citate morao označiti navodnicima iako to nigdje nije propisano – kaže Šeparović. Za prof. Hrabar ističe da mu je čast što mu je bila mentorica kao jedna od najvećih stručnjakinja za obiteljsko pravo.
– Pokušava me se dovesti u spregu s njom vezano za različite koncepcije i sukobe oko Obiteljskog zakona. To je promašeno jer je nisam poznavao do postdiplomskog studija. Doktorirao sam u prosincu 2013. nakon četiri godine od polaska doktorata i dvije godine istraživanja, od 2011., kad spornog OZ-a nije bilo ni u tragovima, a za njegovu kasniju suspenziju opet bih glasao. To je politička pozadina napada na mene iako s tim koncepcijama nemam veze – kaže Šeparović.
Od Miličića traži odštetu od 70.000 kuna, što će dati djeci s posebnim potrebama, te povlačenje knjige iz prodaje. Za klevetu njegov odvjetnik traži kaznu od 500 dnevnih dohodaka, “što svaki laik zna da ide u proračun, a ne meni, kako je navedeno u Jutarnjem listu”, napomenuo je Šeparović.
>>Miroslav Šeparović predsjednik Ustavnog suda
Komunjare i pomahnitali neoliberali su beskrupulozni. Ovo je njihova vec dugogodisnja taktika, samo vrlo prozirna... Cim im netko zasmeta, koriste se sva moguca i "nemoguca" sredstva za diskreditaciju tih osoba. Imaju svoje "spavace" u svim porama drzavnog represivnog aparata, a uz to kontroliraju i ogromnu vecinu medija, tako da im to uopce nije posebno tesko. Ali zanemaruju moc alternativnih izvora informacija, a i inteligenciju normalnih gradjana. Kao sto jednom rece Abraham Lincoln, "mozete varati sve ljude neko vrijeme, i neke ljude sve vrijeme, ali ne mozete varati sve ljude sve vrijeme".