Vodeća hrvatska pjesnikinja Vesna Parun, koja je preminula 25. listopada 2010. godine u Stubičkim Toplicama, bila je i dramska spisateljica. Uprizorena su četiri njezina dramska djela, ali najveću dramsku, čak i međunarodnu slavu donijela joj je izvedba mjuzikla “Mačak Džingiskan i Miki Trasi”, čiji su autori i Ladislav Tulač te Zvjezdana Ladika.
Hrvatsko narodno kazalište u Varaždinu odlučilo je na svojoj velikoj sceni postaviti Vesnin dječji igrokaz izveden još 1981. godine u Dječjem kazalištu Trešnja pod imenom “Škola za skitnice”. Isti je igrokaz u radiodramu svojedobno preradio Ladislav Vindakijević, ali pod naslovom “Ponoćna ogrlica”, dok je najnovija varaždinska scenska izvedba, čiju scensku obradu i režiju opet potpisuje Vindakijević, dobila naziv “I ti ljubav nekom daj”. U jednosatnoj predstavi, na koju je temeljno utjecao skladatelj glazbe, ali i autor nekih tekstova Mate Matišić, mlada, ali i starija publika, može ponajprije uživati u spretnom uživljavanju glumaca u likove raznoraznih pasjih pasmina u rasponu od dalmatinera i bernardinca, preko boksera i pekinezera, pa do pudlice i terijera.
Slijedom britkog i nimalo djeci podilazećeg dramskog predloška, koji psima omogućuje izravno predstavljanje pred publikom, dosta je posla imao i kostimograf i kreator maski i lutaka Ivan Duić, a ljudske i životinjske korake morala je uskladiti koreografkinja Đurda Kunej. Scenografija Vindakijevića i Duića diskretno je prikazala svu bijedu šinteraja, namjerno je držeći u pozadini, a na kraju predstave publici se s nekog drugog svijeta prikazala i autorica.Muzikalna Hana Hegedušić dominirala je svojim već provjerenim pjevom, no uigrani su, uz pomoć unaprijed snimljenih songova, bili i Zvonko Zečević, Nancy Abdel-Sakhi, Matija Kezele i Beti Lučić u šarmantno izvedenim ulogama pasa te Nikolina Herceg kao volonterka. Kao prava dama i pesekoljupka efektna je bila Ljiljana Bogojević, dok je Zdenko Brlek bio dobar izbor za skitnicu.