Upravo je izašla nova knjiga priča "O čemu ne govorimo" Slavenke Drakulić u izdanju Frakture. Svatko zna da je smrtan i da s godinama propada, ali tko se s time može pomiriti? Ne volimo govoriti ni razmišljati o bolesti i smrti, o gubitku i porazu, o izdaji, sramoti, promašaju ili žalosti. Ove teme duboko su skrivene jer današnje vrijeme favorizira mladost, ljepotu, brzinu, uz pregršt veselih i banalnih sadržaja. No Slavenka Drakulić, jedna od naših najprevođenijih spisateljica i novinarki, u novoj zbirci priča, piše u najavi, uhvatila se ukoštac s tabuima suvremenog društva, a u fokusu su joj starost, bolest i nemoć.
Dakle, u novoj knjizi piše o bračnim odnosima koji se s vremenom dezintegriraju i pretvaraju u sitna predbacivanja i trajnu zlovolju, o novootkrivenoj strasti u zrelim godinama, o starosti, bolesti i nemoći, o našoj zarobljenosti u tijelu, o činjenici da sve naše misli, sva naša kreativnost, sve naše težnje i želje, sav naš psihofizički napredak ovise o vrlo tankoj koži koja naše tijelo drži na okupu. Sve su to teme o kojima ne možemo ili ne volimo govoriti, kaže, ali baš zato o njima trebamo čitati.
I prije ove knjige u književnim djelima Slavenka Drakulić bila je okrenuta ženskom tijelu, bolesti i traumi, a pisala je i o životima kreativnih žena koje su živjele s poznatim umjetnicima. Objavila je romane "Hologrami straha", "Mramorna koža", "Kao da me nema", "Božanska glad", "Frida ili o boli", "Optužena", "Dora i Minotaur", "Mileva Einstein, teorija tuge" i knjigu priča "Nevidljiva žena i druge priče".