U svečanom mimohodu vezova središtem Đakova prošli su i kandžijaši, kuburaši, lipicanci Državne ergele Đakovo, mažoretkinje, puhački orkestar DVD-a Đakovo, hrvatski ovčari i druge hrvatske pasmine pasa i drugi sudionici.
Ispred katedrale, gdje su svi sudionici izvodili poseban program, svečani mimohod pratili su izaslanik predsjednika Hrvatskog sabora, saborski zastupnik Goran Ivanović, zamjenik osječko-baranjskog župana Josip Miletić, đakovačko-osječki nadbiskup Đuro Hranić, nadbiskup u miru Marin Srakić, domaćin – đakovački gradonačelnik i saborski zastupnik Marin Mandarić i drugi.
Uz hrvatski, a ove godine je, zbog pandemijskih uvjeta, fokus bio na folklornim društvima iz Slavonije i Baranje. U mimohodu se mogao vidjeti i folklor zemlje - partnera Mađarske, kao i Bugarske, te slovački folklor koji je izvodila slovačka zajednica što živi u Josipovcu Punitovačkom u Đakovštini, te skupine iz drugih krajeva Hrvatske, poput Like, zagrebačkog kraja i drugih.
U gotovo dvostanoj povorci ponovno se vidjelo svo tradicijsko bogatstvo Slavonije i Baranje te zapadnog Srijema – sve do pograničnog Tovarnika.
Folklor zemlje-partnera Mađarske predstavilo je šest mađarskih društava što djeluju u Hrvatskoj, te Plesna skupina Bartok i Folklorna plesna skupina Kincso iz Budimpešte. Bugarski folklor izveo je Folklorni ansambl Gabrovo iz Gabrova.
Po prolasku mimohoda, u katedrali sv. Petra svečano misno slavlje predvodio je nadbiskup Đuro Hranić, dok je u Strossmayerovom parku započeo cjelodnevni folklorni program u okviru koje je Međunarodna smotra folklora i Smotra folklora Hrvatske.