Konačni cilj projekta je da buduće generacije da bolje razumiju svijet, a da ga znanstvenici i stručnjaci pravilno interpretiraju, uz pomoć svega onoga što će građani poslati - fotografije, video uratke, audio zapise, crteže, umjetničke i druge kreacije, šale, skenove propusnica, bilješke, osvrte ili dnevničke zapise svakodnevice nastale u vrijeme karantene.
Svi se materijali šalju na e-mail: karantenadubrovnik2020@dumus.hr, Dubrovački muzeji će ih na svojim društvenim i mrežnim stranicama povremeno objavljivati, a planira se i virtualna izložba #karantenadubrovnik2020.
Građa će se skupljati u više kategorija: Škola od doma, Posao nosim kući, Ljubav u četiri zida, Ljubimci i karantena, Sport i tjelovježba, Zabava i igra, Grad koji spava, Ljepota i zdravlje, Kućni krajolici, Oko objeda i stola, Kućanski poslovi, Shopping i korona, Trenutci dokolice, Dječja svakodnevica, Virtualno dvorište, Socijalni život i socijalna distanca, Duhovnost i karantena, Krizni stožer i Kultura za po doma.
Iz Dubrovačkih muzeja kažu kako materijali mogu biti slučajni, mali trenutci sreće i inspiracije, obiteljskog druženja i zabave, šale, pjesme i plesa, ali i trenutci straha, tuge i zabrinutosti.
"Na fotografijama možete biti s maskicama ili rukavicama, snimljeni pri odlasku u trgovinu, ljekarnu i slično. Snimiti možete i predmete koji imaju specifičnu priču u karanteni", napominju.
U e-mailu je potrebno navesti ime i prezime vlasnika i autora priloga, kratki opis priloga, mjesto i vrijeme nastanka te dopuštenje za objavu podataka o autoru.
Osim dokumentacije, projekt prikuplja građu koja se odnosi na život u karanteni, poput rukavica, maskica, sredstava za dezinfekciju, zaštitne odjeće, originalnih propusnica, liječničkih i kuhinjskih recepata, vizira, transparenata, knjiga, glazbe ili filmova u vrijeme karantene.
"Spremite ih i po završetku karantene, poklonite muzeju. Time će fundus muzeja biti bogatiji za predmete koji najbolje tumače trenutačnu situaciju, a vi ćete postati vrijedni donator Dubrovačkih muzeja", poručili su.