Pojavom pametnih mobitela ljudi su potpuno zaboravili na satove i budilice, a mnogi ih uopće nemaju kod kuće. Koliko god praktično bilo staviti alarm za buđenje na mobitelu, to ima i svoje negativne strane koje ne biste trebali ignorirati.
Mnogi, kada uzmu mobitel samo da postave alarm, 'zalutaju' na društvene mreže na kojima provedu i po nekoliko sati, pa odlaze kasno na spavanje. Uz to, plavo svijetlo mobitela poremetit će san i teže ćete zaspati.
Pitali smo Zagrepčane koja su najromantičnija mjesta u gradu! Maksimir? Gornji grad?
Ista stvar s društvenim mrežama događa se i ujutro, nakon što uzmemo mobitel da ugasimo alarm. Ta navika oduzima vrijeme da se pojede kvalitetan doručak i da se u miru spremite za dan.
Zvuk budilice uvijek je glasniji i iritantniji, pa je nemoguće ne čuti ga. Na onaj na mobitelu brže se navikavamo jer slične tonove imamo u raznim aplikacijama koje koristimo tijekom dana, pa se može dogoditi da prespavamo alarm - a svi znamo što to nosi sa sobom. Ista stvar može se dogoditi ako nam se isprazni i ugasi mobitel. Zato je budilica uvijek sigurnija opcija, savjetuje Bright Side.
Aj ne kakite bezveze