MALI MANEKENI

Manekenstvo je kod nas hobi, a ne posao

manekeni
Renato Branđolica/večernji list
26.09.2009.
u 10:26

- Od malih nogu na štiklama - držeći se kao prava manekenka uskliknula je 11-godišnja Lara Mihaljević kada smo je upitali kako je to biti mala manekenka.

- Od malih nogu na štiklama - držeći se kao prava manekenka uskliknula je 11-godišnja Lara Mihaljević kada smo je upitali kako je to biti mala manekenka. Vježbanje hoda, frizure i šminkanja, snimanje reklama i castinzi koji se znaju odužiti i cijeli dan nisu joj nikakav problem. Dapače, snimanje za katalog najdraži joj je dio "posla".

- Snimila sam reklamu i s Gordanom Kožuljem za Cekin, a uz manekenstvo sam naučila pravilno se držati i hod mi se ispravio - kaže Lara. Njezina kolegica, malena Rea Krvavica (7), svoju manekensku karijeru započela je slučajno. Mama je dobila preporuku da Rea krene u manekenske vode kako bi se oslobodila jer je jako sramežljiva.

Riješila se sramežljivosti

- Kod Ree se vidi velik napredak jer prije nikamo nije išla bez mame - kaže Marina Budanko, vlasnica modne agencije za djecu Fashion Team. Preporuka je da djeca u manekensku đškolu krenu s navršenih pet godina. Primaju i mlađe, od tri godine, a nitko ih ne tjera da rade ono što ne prihvaćaju kao igru i zabavu.

- Društvo je nametnulo manekenstvo kao odricanje i izgubljeno djetinjstvo, ali uopće nije tako. Kod nas je to kao da klince upišete u dječji zbor ili na neki sport - objašnjava M. Budanko. Najbolje to zna 11-godišnji Matej Šalić, jedan od rijetkih dječaka koji se bavi manekenstvom.

- Već sam šest godina u tome, a bavim se i atletikom - kaže Matej. Nitko nije mislio da će se on toliko zagrijati i biti sudionik svih dječjih revija. S klincima treba biti pažljiv, a s time se nitko kod nas ne želi zamarati, pa ni dječje manekenstvo nije razvikano. Među dječjim manekenima nema pravila što se traži; osmijeh je dovoljan.

- Važno je da djeca budu slobodna i da se smiju. Trebala bi znati surađivati, ali zato postoji škola manekenstva gdje mi osjetimo kojem bi djetetu izlazak pred publiku predstavljao traumu. Tko će nastaviti stopama pravih manekena vidi se tek u pubertetu. Postaje važan X-faktor, a prestaje biti važno slatko lice - napominje M. Budanko.

Najmlađi se najviše traže

Škola manekenstva u Fashion teamu stoji 350 kuna, a svaki od tri stupnja traje pet tjedana. Zainteresirani mogu se informirati na www.fashion-team.hr, a kako mali manekeni izgledaju uživo uvjeriti se mogu i svi posjetitelji Dječjeg sajma ovog vikenda u Areni Zagreb.

Ključne riječi

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije