Također, umjesto da stalno zovete mobitelom, kad god je to moguće, radije šaljite poruke. A ako ste kod kuće, pozive obavljajte putem fiksnih telefonskih linija ili koristite handsfree.
Istraživanja pokazuju kako se čak oko 80 posto razgovora na mobitele odvija u objektima, poput zgrada, kuća, čak i automobila. No dok se radio valovi kreću na taj način, imaju određene fizičke prepreke, poput zidova i zato slabe. U situaciji kad telefon ne može primiti dobar signal od bazne stanice, ili je van dometa, on pojačano emitira svoj signal, odnosno više zrači, kako biste vi mogli razgovarati. To je najčešće u betonskim ili čeličnim građevinama, ali i liftovima, podrumima i podzemnim garažama. Kako mobitel najviše zrači na mjestu slabog signala, preporuča se izbjegavanje upotrebe u liftovima, podrumima i drugim prostorima gdje valovi, odnosno signal, teže prolazi.
Mobiteli funkcioniraju na sličnom principu kao i mikrovalna pećnica i griju mozak. Primjerice, oni zrače dva do tri puta snažnije u liftu od rostfraja ili u automobilu nego na ulici, što može imati posljedica na zdravlje, ali kako je riječ o relativno novim tehnologijama, sve posljedice još nam nisu poznate.
Ima li goreg od ljudi koji sjede na kavi s nekim i tipkaju po mobitelu? Hrvati su veliki ljubitelji kave, evo što kažu: