Da je njen ples pravo čudo u nedjelju će u “Supertalentu” dokazati 33-godišnja Ana Čudić iz Zadra, državna prvakinja u plesu na šipci.
I moja mama bi mogla ovo
– Baš mi je bilo divno. Kazalište, puno ljudi, ja opuštena, a žirija kao da nije tamo ni bilo... – prepričava s guštom Ana. Inače, diplomirana profesorica kineziologije u tzv. pole dance zaljubila se prije pet godina u Grčkoj. Odakle baš Grčka? – E, to je duga priča. U njenu obalu i u Atenu zaljubila sam se dok sam radila kao hostesa na brodu, a tada sam spoznala i da im je plesna scena jako razvijena, što plesnih škola, što klubova. Uglavnom, poslije diplome sam se odselila tamo i paralelno išla u plesne i u pole dance škole te navečer nastupala u klubovima. Pristojnim klubovima, poput onih na Ibizi i na Zrću. Iako, s puno više odjeće na sebi nego djevojke na Zrću – naglašava Ana pa u tom tonu, a na temu česte zablude da su pole dance i striptiz u neraskidivoj vezi, dodaje:
– Zbog toga sam se i prijavila na Supertalent, da srušim taj tabu da je ples na šipci nužno u vezi sa striptizom.
Da promoviram taj novi, akrobatski pristup plesu na šipci, i kao umjetnost i kao sport.
Profesorica je tjelesnog odgoja u školi, trenerica gimnastike djevojčicama u gimnastičarskom klubu u Zadru, a vodi i svoj plesni klub Vertikala u kojem za polaznike plesa na šipci nema dobnih ograničenja.
I dečko mi je podrška
– Recimo, i moja mama u šezdesetoj bi mogla vježbati, ali ona bi prvo morala skinuti par kilograma... Uglavnom, imam polaznica blizu pedesete godine koje su fit, oduvijek se bave sportom i rasturaju. Nema razlike između njih i onih u dobi od 20 ili 30 godina. Interes za ples na šipci svaki se dan sve više povećava, a imamo i prvog dečka u grupi. Totalno je zapeo za akrobatiku – ističe.
Za ples na šipci najrazvijeniji moraju biti trbuh, leđa i ruke, a mišići nisu napuhani jer paralelno se radi i na fleksibilnosti pa se mišići izdužuju.
Svaki dan treniram tri sata, ples, akrobatiku, fleksibilnost, pa sve to primijenjujem na šipci
– Ne treniram svaki dan samo na šipci već posebno i ples, akrobatiku, fleksibilnost, a sve to zajedno primjenjujem na šipci... Recimo da sam svaki dan tri sata u nekoj vrsti treninga, plus posao. Skupi se toga. Često imam bolove i upale mišića, dosta se žrtvujem, ali kao profesorica kineziologije uvjerena sam da ova vrsta treninga razvija skladno tijelo, zdrav duh i jača um za svladavanje prepreka – smatra Ana. U tome što radi podržava je i njen dečko, iako uz smijeh kaže:
– On ne pleše, njemu to ništa ne znači niti se divi mojim uspjesima. Mislim da je čak malo ljubomoran! Možda bi bilo bolje da radim u banci od 8 do 15 sati i budem ‘normalna’, ali istina je da na kraju sve prihvaća i uz mene je.
>> Jelena Znaor hula-hoopom zaradila izravan plasman u polufinale