Mandži 90 minuta u porazu Bayerna, Olić zabio u Dortmundu

Mario Mandžukić
1/3
05.04.2014.
u 20:21

Guardiolinoj momčadi ovo je prvi poraz u Bundesligi nakon nešto više od 17 mjeseci. Posljednji put poraženi su na Allianz Areni 28. listopada 2012. godine. Bolji od njih tada je bio Bayer Leverkusen rezultatom 2:1.

Münchenski Bayern izgubio je u gostima kod osmoplasiranog Augsburga 0:1. Strijelac za domaćine bio je Sascha Mölders u 31. minuti utakmice.

Mario Mandžukić odigrao je cijelu utakmicu za Bavarce. Imao je dvije odlične prilike za pogodak glavom koje nije uspio realizirati (47., 74.), pa je ostao na 17 ligaških pogodaka.

Naslov u ligi već su osigurali pa je trener Bayerna na teren odlučio poslati 'rezervnu' momčad kako bi najbolje igrače odmorio za utakmicu protiv Manchester Uniteda u Ligi prvaka koja se igra u srijedu.

Od ostalih utakmica možemo spomenuti domaću pobjedu Stuttgarta 2:0 protiv Freiburga, kao i poraz Krešićevog (na klupi cijelu utakmicu) Mainza od Frankfurta 0:2.

Olić zabio u Dortmundu

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 29. kola Bundeslige Wolfsburg je izgubio od Borussije u Dortmundu 1:2. Wolfsburg je poveo u 34. minute kada je Ivica Olić sjajno iskoristio odbijanac i zakucao loptu uz lijevu vratnicu. Olić je do gola mogao i u četrdesetoj minuti kada je u istom napadu dva puta gađao gredu iz blizine.

Nakon dobro izvedenog kornera u 51. minuti domaćin je izjednačio, precizan je bio Robert Lewandowski. Za pobjedu Dortmunda u 77. minuti zabio je Marco Reus.

Olić je odigrao 90 minuta za goste, baš kao i Ivan Perišić.