Jeste li ikada vidjeti žutog ili ljubičastog zeca? Jeste, u crtićima ili filmovima poput "Alise u zemlji čudesa". No, takva zeca možete vidjeti i u Suku, starom gradu u Dohi. Prodavači su ih jednostavno obojili i takve ih prodaju.
Suk je dio grada koji je turistima najprivlačniji. Tamo se kupuju suveniri, tamo je 'sto' malih kafića. Doduše, posjetiteljima je možda čudno što svako malo vide kako se muškarci u bijelim haljama šeću i drže za ruke. Ne, nije ono što ste možda pomislili. Držanje za ruke u ovoj je zemlji samo izraz dobra prijateljstva.
Autohtoni Katarci čine samo 20 posto ukupnoga katarskog stanovništva, ostalo je radna snaga uvezena iz svih dijelova svijeta. Najviše je Indijaca koji uglavnom rade na gradilištima, zatim Filipinaca, najčešće zaposlenih u ugostiteljstvu... Bogati Katarci prepoznaju se po skupom satu, sunčanim naočalama i obveznoj skupoj penkali zataknutoj za džep.
Vozni je park impresivan. Zanimljivo je da litra benzina stoji samo 80 lipa. Ovdje nitko ne pješači... Država se obogatila na zemnom plinu i nafti. Za sljedeću godinu za investicije je odobreno čak 78 milijardi dolara. U planu je gradnja mosta do Bahreina (40 km), gradnja najvećeg aerodroma u Aziji, kao i najvećeg tornja u Aziji.
Državom vlada emir Hamad bin Kalifa Al-Tani koji ima četiri žene. Jednoj od njih, koja je podrijetlom iz Italije, sagradio je veliki šoping-centar Villagio. U njemu je veliko klizalište, ogroman lunapark te kanal poput onoga u Veneciji u kojem se može provozati gondolom.
Zakoni su u Kataru strogi. Primjerice, zbog vožnje automobila bez dozvole odmah se ide u zatvor na mjesec dana, a pijana vožnja znači šest mjeseci zatvora. Za krađu, švercanje, preljub ili posjedovanje oružja također se odmah ide u zatvor. Srećom, nema smrtne kazne kao u susjednoj Saudijskoj Arabiji...