Više od 46 posto djece u dobi između 11 i 13 godina na internetu svakodnevno provodi više od četiri sata, a 53 posto njih slaže se da je sadržaj koji im je dostupan nerijetko neprikladan, vulgaran i strašan. Njih čak 72 posto složit će se i da im je život na mreži toksičniji, pokazalo je to istraživanje koje su proveli A1 Hrvatska i agencija Kvaka prezentirajući ga u povodu Dana sigurnijeg interneta.
– Mladi će često izjaviti da svoje probleme u online svijetu rješavaju sami, rijetko uključujući svoje roditelje, i zato je važno dizati svijest javnosti i promicati sigurniju i odgovorniju upotrebu internetske tehnologije djece i mladih – izjavio je Tomislav Ramljak, predsjednik Centra za sigurniji internet (CSI). Podršku Danu sigurnijeg interneta sedmu godinu zaredom pružio je i A1.
– Koliko nam je važan pozitivan utjecaj na mlade, govori i činjenica da smo u regionalno najistaknutijoj gejming A1 Adria League nametnuli pravilo nulte tolerancije govora mržnje kako bismo jasno iskazali vrijednosti koje zagovaramo – poručila je Iva Ančić, rukovoditeljica brenda, marketinških komunikacija i digitalnog poslovanja u A1 Hrvatska.
Osnovna škola Središće na jedan dan postala je centar brojnih zbivanja koja su omogućila mladima, njihovim učiteljima i roditeljima da sudjeluju uživo, ili online, na radionicama, predavanjima te poslušaju panel-raspravu u kojoj su sudjelovali stručnjaci za temu. Kako bi s učenicima otvoreno razgovarala o izazovima, pedagoginja Osnovne škole Središće Tjaša Juraković Antolić pokrenula je projekt “Čajanka s pedagoginjom”. – Redovno uz čaj komuniciramo sa svojim učenicima i u razgovorima se trudimo uputiti ih na ispravna ponašanja i opasnosti kojih trebaju biti svjesni – kazala je.
>> VIDEO: U Zablaću kod Šibenika zaledila se površina mora